Zamknij

Nasi przedstawiciele pokazali swoje osiągnięcia w Siedlcach

19:14, 06.09.2017 | BG/FOT. POWIAT SOKOŁOWSKI
REKLAMA
Skomentuj

Mocną reprezentację miał powiat sokołowski podczas odbywających się w dniach 2-3 września w Siedlcach XXIV Międzynarodowych Dni z Doradztwem Rolniczym.

To impreza, która co roku przyciąga dziesiątki tysięcy mieszkańców regionu. Organizatorem imprezy był Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Siedlce współpracujący z samorządami i przedstawicielami zrzeszeń i organizacji rolniczych.

Puchary dla hodowców
W ramach imprezy odbywała się XIII Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Swój dorobek hodowlany zaprezentowali na niej najlepsi hodowcy bydła mlecznego, wśród nich 15 rolników z powiatu Sokołowskiego. Byli to Bogusław Bernabiuk i Edmund Oleszczuk z Krup, Jolanta Oleszczuk, Łukasz Nasiłowski i Mieczysław Podleś z Wólki Dolnej, Sylwester i Krzysztof Rytel-Andrianik z Ryteli Święckich, reprezentujący gminę Kosów Lacki. Z gminy Sterdyń na wystawę pojechali: Krzysztof Makowiecki z Chądzynia, a także Grażyna i Robert Wrzosek oraz Jan Makowiecki z Dzięciołów Bliższych. Z gminy Bielany: Jacek Mieczkowski z Patrykoz-Kolonii i Tadeusz Stelęgowski z Kudelczyna. Gminę Repki reprezentowali Dariusz Nasiłowski i Piotr Wrzesień ze Skwierczyna-Dworu, a gminę Sokołów Podlaski – Marek Kosieradzki z Krasowa i Dariusz Brzeziński z Przywózk.
Starosta sokołowski Leszek Iwaniuk ufundował najlepszym hodowcom bydła mlecznego puchary. Życzył rolnikom dalszego rozwoju i sukcesów. Dzieciom prezentującym swoje cieliczki w konkursie „Młodego Hodowcy” pamiątkowe medale i drobne upominki wręczyła wicestarosta Marta Sosnowska.

Na podium
Podczas Dni podsumowano też dwa konkursy MODR. Popularyzacja najlepszych rozwiązań i innowacyjnych sposobów prowadzenia działalności turystycznej na obszarach wiejskich była celem konkursu „Od agroturystyki do turystyki wiejskiej”. Przebiegał w dwóch kategoriach: gospodarstwo agroturystyczne oraz obiekt turystyki wiejskiej. W pierwszej II miejsce zajęła Bożena Olszewska, prowadząca gospodarstwo „Agrochmielik”  w Chmielewie. W kategorii obiekt turystyki wiejskiej III miejsce przypadło Anecie Rybarczyk z Nowej Wsi w gminie Kosów Lacki za Stadninę Koni.
W konkursie ekologicznym „Chrońmy środowisko w domu i zagrodzie” trzecia lokata przypadła Cecylii Kur z miejscowości Białobrzegi w gminie Sterdyń, a wyróżnienie otrzymała Danuta Szymaniak z Dzierzb Szlacheckich w gminie Jabłonna Lacka. 
Okazję do zaprezentowania się na siedleckiej imprezie miał też Zespół Ludowy „Jabłoniacy” z Jabłonny Lackiej. 

(BG/FOT. POWIAT SOKOŁOWSKI)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone