Zamknij

Sokołów S.A. finalizuje przejęcie Grupy Mięsnej Gzella

15:16, 11.06.2018 | INFO/FOT. SOKOŁÓW S.A.
REKLAMA
Skomentuj

Grupa Sokołów, jeden z liderów na polskim rynku wyrobów mięsnych, ogłosiła sfinalizowanie zapowiadanej w lutym 2018 r. transakcji połączenia z Grupą Mięsną Gzella – znanego producenta wędlin z Borów Tucholskich. W marcu 2018 r. Sokołów uzyskał zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie.  

Na mocy dokumentów podpisanych 30 maja Sokołów przejął kontrolę nad jednym z najnowocześniejszych zakładów przetwórstwa mięsnego w Europie o potencjale produkcyjnym ponad 6 000 ton mięsa miesięcznie, a także zapleczem logistycznym i największą w kraju siecią wyspecjalizowanych Delikatesów Mięsnych. Zakład zlokalizowany w miejscowości Osie w Borach Tucholskich jest ósmym zakładem produkcyjnym Grupy Sokołów. 
Włączenie spółek Grupy Gzella do Sokołowa znacząco wpłynie na zwiększenie  konkurencyjności połączonych firm. Wzmocniony potencjał produkcyjny i handlowy pozwoli skutecznie realizować misję firmy, jaką jest stałe dostarczanie najwyższej  jakości wyrobów i wyznaczenie trendów na rynku konsumenckim. 
- Motorem rozwoju Grupy Sokołów jest jakość i innowacyjność. Naszym celem jest zapewnienie optymalnych warunków dla stabilnego wzrostu wszystkich naszych zakładów i spółek, stałe umacnianie pozycji rynkowej, doskonalenie profilu działalności i jakości produkcji oraz bycie partnerem dla naszych klientów i konsumentów. Do tak ambitnego zadania niezbędny jest zaangażowany i doświadczony zespół. - mówi Bogusław Miszczuk, prezes Sokołów S.A. - Przejmując Grupę Gzella, witamy w naszym zespole, liczącym obecnie ponad 7000 osób, grupę  ponad 1000 doświadczonych pracowników, którym zapewnimy te same warunki i bezpieczeństwo zatrudnienia, jakie gwarantujemy pracownikom wszystkich spółek i zakładów Grupy Sokołów. 
Po połączeniu do 38 centrów dystrybucji Sokołów i 48 sklepów własnych, dołączy ponad 200 sklepów działających obecnie pod marką Delikatesy Mięsne Gzella, w których klienci znajdą obok produktów marki Gzella najbardziej cenione wyroby Sokołowa. 
- Dzięki połączeniu z Grupą SOKOŁÓW przed przedsiębiorstwem, które stworzyłem nastąpi kontynuacja  rozwoju biznesowego. Jako zakład należący do lidera rynku, firma będzie nadal miała dostęp do najnowocześniejszych na rynku technologii i możliwość wzajemnej wymiany know-how, innowacyjnych rozwiązań oraz receptur. Będzie posiadać gwarancję możliwości finansowania inwestycji w zależności od wzajemnych potrzeb i planów rozwojowych – mówi Mirosław Gzella, założyciel firmy w Osiu  - Transakcja, którą właśnie przeprowadziliśmy z Sokołowem, jest też najlepszą gwarancją stabilności zatrudnienia dla naszych pracowników, którzy od wielu lat z dumą  budowali siłę marki Gzella.
Sokołów jest najbardziej rozpoznawalną marką w branży mięsnej w Polsce, od lat jest prekursorem odważnych zmian i podnoszenia standardów, co potwierdzają liczne nagrody, takie jak: Ulubiona Marka Polaków 2017, Złoty Paragon, a także szereg medali i wyróżnień dla jej produktów oraz prestiżowy tytuł „Solidny Pracodawca Roku 2017”. 

(INFO/FOT. SOKOŁÓW S.A.)
REKLAMA

Komentarze (4)

sokołowiaksokołowiak

12 0

ciekawe, czy też będą zarabiali 10.70 zł na godzinę? 14:07, 12.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PracownicyPracownicy

10 0

Pracowników czy niewolników ?zapraszam kierowników prezesów na taśmę produkcyjna . Czemu prezesi maja tyle dniówki co niewolnicy miesięcznej wypłaty ? 14:43, 16.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hehehehe

5 0

zeby to jeszcze polskie byla ....masakra 01:27, 30.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MiesnyMiesny

3 0

Słyszałem, że ładnie was wydutkali, czas pokaże czy to prawda 19:56, 23.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone