Zamknij

Sokołów S.A. w 2018 roku: większy zysk i 56 nowych produktów na rynku

09:47, 31.12.2018 | BOGUSŁAW MISZCZUK, PREZES SOKOŁÓW S.A
REKLAMA
Skomentuj

Rok 2018 był dla Sokołowa czasem wyzwań, sukcesów i wytężonej pracy. Mimo wielu przeciwności, wspólnych dla branży mięsnej, sokołowskiemu koncernowi udało się zachować dynamiczny rozwój firmy. Efektem zaangażowania naszych pracowników i menadżerów jest wzrost o 6,6% przychodów ze sprzedaży rok do roku, zysk operacyjny wyższy o 27,9% oraz umocnienie pozycji na rynku polskim i rynkach zagranicznych.

Nieustannie doświadczamy, że za sukcesem naszej firmy stoją Pracownicy. W pełni zaangażowani, eksperci w swoich dziedzinach – to oni są motorem napędowym Grupy Sokołów. Rok 2018, tak trudny dla całej branży mięsnej, pokazał naszą siłę. Wiedza i doświadczenie naszych Pracowników pozwoliły nam zachować najwyższe standardy pracy i utrzymać dynamiczny rozwój firmy. Dlatego po raz kolejny postanowiliśmy skupić się właśnie na nich. W mijającym roku wprowadziliśmy szereg rozwiązań, narzędzi i programów, których celem jest ich rozwój osobisty i zawodowy.
Sokołów wziął udział w międzynarodowym projekcie Graduate Programme, skierowanym do absolwentów szkół wyższych, którzy chcą rozpocząć karierę w naszej Grupie. Jest to Program, który daje ogromne możliwości młodym ludziom poznania całego łańcucha wartości firmy, sprawdzenia się w ambitnych projektach, uczestnictwa w licznych międzynarodowych szkoleniach, networkingu wśród absolwentów zagranicznych oraz zdobycia doświadczenia w jednostkach międzynarodowych po to, aby w przyszłości zostać kompetentnym menadżerem. W ramach Programu wyłoniliśmy jedną laureatkę, która rozpoczęła razem z nami tę fascynującą, zawodową podróż. W styczniu 2019 roku ogłosimy II edycję Programu do którego już teraz zapraszamy wszystkich ambitnych absolwentów gotowych na wyzwania zawodowe oraz rozwój.
Wyzwania rynkowe i organizacyjne dla nas to również nieustanna współpraca międzynarodowa, dlatego zwiększyliśmy liczbę osób, które uczęszczają na darmowe lekcje języka angielskiego. Ponownie udostępniliśmy naszym Pracownikom platformę do szkoleń on-line, na której mogli odbywać szkolenia z wielu interesujących ich dziedzin – np. marketingu, sprzedaży, zarządzania, IT, finansów czy obsługi pakietu Office. Nasi pracownicy mogli również skorzystać z bezpłatnych badań w ramach prewencyjnych programów profilaktycznych.
Podjęte działania znalazły odzwierciedlenie w wynikach badania satysfakcji, motywacji i zaangażowania Pracowników – Check 2018. Frekwencja osiągnęła rekordowe 94%. Poziom satysfakcji i motywacji, jak również zaangażowania wzrósł w porównaniu do poprzedniego badania i jest duży wyższy jeśli odniesiemy się do benchmarkingu rynku w tym zakresie. To dla nas niezmiernie ważne, aby ludzie czuli się dobrze w pracy, bo tylko wtedy będą mogli w pełni wykorzystać swój potencjał oraz osiągać sukcesy – a sukces naszych pracowników jest sukcesem całej firmy.
Nasze starania zostały dostrzeżone przez podmioty zewnętrzne. Już drugi rok z rzędu Grupa Sokołów S.A. otrzymała prestiżowy tytuł „Solidnego Pracodawcy”. Wyróżnienie to jest dowodem skuteczności prowadzonej systematycznie od lat polityki personalnej, innowacyjnego podejścia oraz potwierdzeniem klarowności i rzetelności działania przedsiębiorstwa.

Sukcesy pomimo przeciwności
Mimo wielu niekorzystnych uwarunkowań w polskiej branży mięsnej, możemy nazwać rok 2018 – rokiem sukcesu. Głównymi problemami były niestabilna sytuacja na rynku surowcowym oraz rozprzestrzeniający się wirus ASF. Niełatwe warunki na rynku krajowym i zagranicznym nie przeszkodziły nam w osiągnięciu satysfakcjonujących wyników. Utrzymaliśmy dynamiczny rozwój, co zaowocowało 6,6% wzrostem przychodów ze sprzedaży rok do roku i zyskiem operacyjnym lepszym o 27,9%. Umocniliśmy pozycję na rynku krajowym. Wprowadziliśmy do sprzedaży 56 nowych produktów – w tym rozszerzyliśmy ofertę produktów bezmięsnych o Hummusy Premium. Nasze wyroby obecne są na niemal 40 rynkach na całym świecie. Wysyłamy przekąski do USA. Jesteśmy eksportowym liderem rynku produktów przetworzonych w Wielkiej Brytanii. Rozwijamy ofertę dla kanału HoReCa we Francji.

Produkty Sokołowa są też obecne w bardziej egzotycznych miejscach, takich jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, Republika Kongo, Liban czy Hongkong. Europa Zachodnia pokochała naszą wołowinę. W niektórych krajach dynamika sprzedaży elementów wołowych wzrosła w ciągu ostatniego roku o ponad 200%.

Gzella częścią Sokołowa
Niewątpliwie jednym z najważniejszych wydarzeń dla Grupy Sokołów w 2018 roku było przejęcie Grupy Gzella.

Zakład produkcyjny Gzella, zlokalizowany w miejscowości Osie, był dla nas doskonałą inwestycją. Dzięki naszemu know-how i relacjom biznesowym, jesteśmy w stanie w pełni wykorzystać potencjał zakładu, którego obecne zdolności produkcyjne pozwalają na produkcję ponad 6000 ton wyrobów miesięcznie. Gzella to również dobrze zorganizowana logistyka oraz sieć ponad 200 sklepów własnych. Już teraz korzystamy z tego, oferując klientom Delikatesów Mięsnych Gzella produkty Sokołowa, a klientom Delikatesów Mięsnych Sokołów - Wędliny z Borów. Z wielką satysfakcją powitaliśmy Pracowników, którzy do nas dołączyli. Niemal 1300 osób, które pracują w spółkach należących do Grupy Gzella to znakomici fachowcy. Nie mamy wątpliwości, że dzielenie się doświadczeniami może przynieść wyłącznie pozytywne efekty.

Rozwój i środowisko
Nie sposób dynamicznie rozwijać się bez modernizacji zakładów produkcyjnych. W ubiegłym roku przeznaczyliśmy na te działania ponad 118 mln złotych. Naszym celem jest nie tylko zwiększanie mocy produkcyjnych, ale także optymalizacja w zakresie gospodarowania wodą i energią elektryczną, dzięki czemu ograniczamy negatywny wpływ na środowisko. Wybudowana w Sokołowie Podlaskim kotłownia na gaz ziemny w zaledwie 2 lata pozwoliła ograniczyć emisję gazów o ponad 36 900 ton. Stopniowo przeprowadzamy termomodernizacje budynków we wszystkich zakładach produkcyjnych naszej Grupy. Odzyskujemy ciepło z urządzeń produkcyjnych i systemów chłodniczych. Staramy się coraz efektywniej gospodarować energią. Skutkiem tego jest chociażby wymiana tradycyjnego oświetlenia w zakładach na oświetlenie LEDowe. 

Uroczysty jubileusz
Podczas corocznej imprezy Sokołów Cup obchodziliśmy jubileusz 25-lecia Oddziału Sokołów S.A. w Czyżewie, położonego w województwie podlaskim. Zakład w Czyżewie zatrudnia ponad 700 osób, specjalizuje się w produkcji parówek, pasztetów, przetwórstwie drobiu oraz produkcji past i pasztetów warzywnych. Wyroby, które tu powstają, są dostępne nie tylko w każdym zakątku Polski, ale również zagranicą.

Plany na kolejny rok
Rok 2018 postawił przed nami szczególnie wiele wyzwań. Z satysfakcją mogę stwierdzić, że sprostaliśmy im z sukcesem. Część z tych trudności będzie nam z pewnością towarzyszyła również w nadchodzącym roku. Stabilna i mocna pozycja firmy oraz przede wszystkim potencjał, który tkwi w naszych Pracownikach, utwierdzają mnie w przekonaniu, że cele, które są przed nami zrealizujemy i utrzymamy dynamiczny rozwoju Grupy Sokołów. Zapewniam, iż nadal będziemy intensywnie pracować nad poszerzaniem asortymentu, tak, aby w pełni usatysfakcjonować naszych Klientów, dostarczając im na co dzień najwyższej jakości produkty.

(BOGUSŁAW MISZCZUK, PREZES SOKOŁÓW S.A)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (24)

SokołowianinSokołowianin

10 4

ASF wciąż krąży wokół powiatu. Jeśli by się okazało że dotrze do nas i ograniczą zatrudnienie to będzie katastrofa dla miasta i powiatu. W zakładach pracuje ok 2 tys ludzi z miasta i okolicy 09:59, 31.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WaldekWaldek

7 9

Dziękujemy Pany Przewodniczącemu Jackowi! 15:15, 31.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Franek Franek

9 7

Dziękujemy bardzo Panu Przewodniczącemu Jackowi i Staroście Eli 17:50, 31.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zxczxc

17 2

Ktoś ma alergię na Pana Jacka.Frustraci nie mogą przeboleć klęski w wyborach.Tym razem nie udało się oszukać wyborców.Lepiej dla was jak weźmiecie się za robotę i przestaniecie rozpamiętywać. 01:28, 01.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Oszukany,,,,Oszukany,,,,

18 1

Zakłady cieszą się zyskiem ---- BO OWALILI CENĘ HODOWCY O OK 2,50 zł/kg i to ich ,,ZŁODZIEJSKI ZYSK ,, Dlaczego nie napiszą , że zwiększyli przerób o ileś tam tyś. ton, bo tego nie OŚĄGNELI... 09:49, 01.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

chłop...chłop...

8 10

Te podziękowania świadczą, że Pan Jacek i Pani Ela pomagają ,,ZAKŁADOM,, okradać chłopów--- gratuluje ...... 09:56, 01.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Hodowca....Hodowca....

16 1

A Pan Miszczuk szczerząc zęby okradanie hodowców nazwał nowym określeniem ,, ZYSK OPERACYJNY ,, Bo podany procent ,, zysku ,, pasuje do zaniżenia ceny żywca.. 10:17, 01.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XVZK/ WWWW..XVZK/ WWWW..

17 2

Waldek + Franek = OSZOŁOM do potęgi 100. 10:29, 01.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Chłop 2Chłop 2

13 1

Jest to zysk operacyjny--- ,,SKOK NA HODOWCÓW,, Operacja polegała na ,,zjazd ceny z 7,45 zł/kg na 5,65 zł./kg. [cena mięsa po uboju]. 13:54, 01.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SokolowianinSokolowianin

10 0

Ciekawe ile dla pracowników? 21:15, 01.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Rolnik.Rolnik.

10 0

Wyzysk rolnika i pracownika. 01:17, 02.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Hodowca,,Hodowca,,

8 1

I niech ,,MIASTO,, dalej obarcza winą chłopa CENA z 7,45 NA 5,65/ Kg mięsa---- a ,,SZYNECZKA,, po 40 zł/kg. I kto dyktuje ceny--- Dalej uważacie , że ,,hodowca,, 11:06, 02.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SASA

1 5

Czy to jedyne zakłady, które skupują mięso? Jak cena nie pasuje to można zamienić np. na Białystok, Łuków, Żywiec lub inne. W Polsce jest co najmniej 500 zakładów mięsnych:
http://www.portalspozywczy.pl/rankingi/lista-500-zakladow-miesnych-w-polsce-edycja-2018,162909.html

http://firmymiesne.pl/branza-miesna-katalog-firm

Można sprzedawać gdzie indziej jak tu cena nie pasuje. 23:13, 02.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Chłop 2Chłop 2

4 1

[do SA] Jesteś nie w ,,temacie,, bo Białystok [zakłady] nie istnieją już od ponad 5 lat. A świniak to nie worek kartofli że można go zawieść i na Śląsk.. Masz rozum PRZEDSZKOLAKA,,,, 09:40, 03.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hodowca.hodowca.

3 1

Wszystkie zakłady mięsne to WIELKA ZORGANIZOWANA GRUPA OSZUSTÓW. To ONI wspólnie ustalają cenę. A hodowca nie pójdzie na L-4 tak jak Policjant. Jeszcze trochę i wyjdziemy na L- DROGI. 13:36, 03.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BRYGADZISTA KTÓRY NIBRYGADZISTA KTÓRY NI

2 0

Czy to prawda że w zakładach mięsnyh jest brygadzista diabeł który dokonuje zemsty na pracownikach którzy nie mogą wytrzymać i się zwalniają lub żucaią a są nie winni lecz idiota brygadzista diabeł *%#)!& szuka następnego do znęcanie hce pieniędzy od pracowników jeśli pracownik nie da wtęczas się mści .pracowniki które się zwolnili lub żucili są nie winni winę ponosi brygadzista diabeł za znęcanie się nad pracownikami. Który powinien być zwolniony dyscyplinarne i pokryć koszty stracone pracowników którzy się zwolnili lub żucili a morze ten *%#)!& brygadzista jest przydupkiem dyrektora i swoje CIAŁO ZDIABLONE hce hwalić przed dyrektorem lub przed kierownikiem że jest czysta a morze to być porządny złodziej i winę zwala na pracowników niewinnych. Brygadzista zwolnić dyscyplinarne za znęcanie. 12:34, 04.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Hodowca....Hodowca....

4 0

,, do bryg. który,, *%#)!& -- pracownicy !!! Gościa się w delikatny sposób nagrywa i to kilka razy i w kilka osób i GOŚCIU jedzie może i od razu do Siedlec. Dał bym mu i pieniądze ale spisać numery. A żeby było prawnie porozmawiał bym ze swoim ,,dzielnicowym,, on jeszcze doradzi. 17:21, 04.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

xxyyzz/xxyyzz/

5 0

A Pan Prezes Miszczuk ma ząbki bielsze od świnki ;;;;;; 09:47, 05.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EkonomEkonom

1 0

Większe zyski kosztem rolników 16:56, 05.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

chłop 2chłop 2

1 0

[ do ekonom ] Zgoda i tu moja propozycja o ile % owalili cenę chłopu o tyle % obniżyć wyroby w sklepach i wtedy wyjdzie IM prawdziwy ,,zysk,,. 10:23, 06.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hodowca...hodowca...

1 0

Przypuśćmy, że mają 10 % zysku z tucznika, i obniżając cenę chłopu o 30% [bo tak zrobili już rok temu ] to MAJĄ TERAZ ,,, 40% ZYSKU,,, -- Proste jak metr sznurka w kieszeni,,, 10:37, 06.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Rolnik...Rolnik...

2 0

Chłopy jedno wyjście idzmy na ,,,ZWOLNIENIE L-4 -- DROGI,,, 10:50, 06.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Chłop 2Chłop 2

2 0

Popieram tą ,,chorobę,, L-4 - DROGI. 14:01, 07.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

biały móżyn biały móżyn

0 0

cytuję .Efektem zaangażowania naszych pracowników i menadżerów jest wzrost o 6,6% przychodów ze sprzedaży,tylko ci co w taśmach i zwykłe robole tylko ten zysk jak co roku mogą oglądać w opisie Pana prezesa wstyd ,i tak się bawi szlachta kosztem roboli i chłopów 11:22, 18.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone