Zamknij

Serenadowy Kącik Zabaw czeka już na dzieci w sokołowskim szpitalu

15:53, 05.03.2019 | INFO/FOT. SPOMLEK
Skomentuj
REKLAMA

Tegoroczna edycja akcji społecznej Serenada Dla Dzieci właśnie dobiegła końca. 18 placówek medycznych z całej Polski, niemal 200 tys. oddanych głosów i sześć nowych wyjątkowych przestrzeni zabaw dla najmłodszych – te dane mówią same za siebie.

Akcja społeczna Serenada dla Dzieci okazała się wielkim sukcesem, ale jak podkreśla jej organizator, chociaż idea Serenadowych Kącików narodziła się w mleczarni Spomlek, to ukłon należy się w stronę wszystkich głosujących.
- To niesamowite, jak wiele osób zaangażowało się w tą akcję. Mam na myśli zarówno załogę firmy i dostawców naszej mleczarni, pracowników placówek biorących udział w głosowaniu, ale też mieszkańców poszczególnych miejscowości i wszystkich osób, które włączyły się w naszą akcję. Można powiedzieć, że każdy z nich w pewnym sensie stał się ambasadorem tej inicjatywy i bez nich nie byłoby możliwe działanie na tak szeroką skalę - podkreśla Edward Bajko, prezes zarządu Spółdzielczej Mleczarni Spomlek

W Serenadowych Kącikach Zabaw na najmłodszych czekają już: duża,  edukacyjna zabawka zaprojektowana we współpracy z pedagogiem i psychologiem, mebelki w ciepłej, żółtej „serenadowej” kolorystyce oraz duża ilość zabawek i kolorowanek. Tak wyposażone kąciki sprawiają, że czas oczekiwania na wizytę lekarską, dzieci mogą spędzić w miłej, twórczej atmosferze zabawy oraz nauki. W sumie takich kącików jest już w całej Polsce 15, ale mleczarni zależy na tym, aby z roku na rok było ich w naszym kraju coraz więcej.

- Tegoroczna edycja akcji udowodniła, że takie inicjatywy są niezwykle potrzebne. W placówkach medycznych, szczególnie w mniejszych miejscowościach brakuje często miejsc, dzięki którym wizyta u lekarza nie kojarzyłaby się dzieciom tylko ze smutną koniecznością. Wiele ciepłych słów skierowanych do nas oraz bezpośrednio do placówek są dla nas sygnałem, że wspólnie udało nam się stworzyć coś wyjątkowego. Nie patrzymy na tą akcję, jak na jednorazowy projekt, ponieważ widzimy potrzebę tworzenia takich miejsc w placówkach zdrowia, dlatego planujemy start kolejnej edycji i już dzisiaj zachęcamy do włączenia się w tworzenie „Serenadowych Kącików Zabaw” - dodaje Aneta Mostowiec, rzecznik prasowy Spółdzielczej Mleczarni Spomlek.

 

(INFO/FOT. SPOMLEK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

PawełPaweł

6 0

Daliśmy radę... ;) 21:00, 05.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SowaSowa

4 0

Szkoda, że nie mogą korzystać dzieci które przychodzą w sobotę lub niedzielę na dyżur lekarski.Byłam z dzieckiem w sobotę u lekarza byla masa ludzi przyjmował jeden lekarz dzieci i dorosłych.Dzieci chciały się pobawić a pani doktor wyprosiła i drzwi ma klucz zamknęła.
Przykre.Czekaliśmy 3 godziny. 08:50, 06.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do sowa,,,Do sowa,,,

4 0

Ale jakim prawem, czyż by to było jej prywatne. Ma szczęście że nie popadła na mnie -- pojechał bym po niej że hej. Ludzie odwagi trochę jest 21 wiek, ich czasy się już skończyły, ze to Pani doktor to uszy w kołnierz... 09:38, 06.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz