Zamknij

Wino porzeczkowe z Ceranowa nagrodzone „Laurem Marszałka”

21:13, 11.05.2019 | INFO/FOT. URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJ. MAZ.
Skomentuj
REKLAMA

Aleksandra i Mariusz Siwińscy z Ceranowa znaleźli się wśród laureatów XII edycji Konkursu o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego. Uznanie zyskało produkowane przez nich wino „Cyraneczka”.

Za nami kolejna już XII edycja konkursu o Laur Marszałka. W tym roku do konkursu Laur Marszałka zgłoszono aż 150 produktów żywnościowych. Chleb ziołowy, pasztet z dziczyzny, szczupak faszerowany z Połoni czy porzeczkówka Magdy – to tylko część z tych, które znalazły się w gronie najlepszych. W tym roku szczególne uznanie kapituły zdobyły aż 24 smakołyki, a 8 z nich zostało wyróżnionych. 10 maja wręczono nagrody.
– Smaczne, zdrowe produkty, często oparte na starych, rodzinnych recepturach – to wszystko można znaleźć wśród przysmaków nagradzanych Laurem Marszałka. Ten konkurs pokazuje, jak bogatą tradycję kulinarną ma Mazowsze. Co roku mazowieccy producenci zaskakują mnie nie tylko wysoką jakością zgłaszanych produktów, ale także wytrwałością w poszukiwaniu tradycyjnych receptur. Sama nagroda to nie tylko wyróżnienie dla producenta, ale też pewnego rodzaju gwarancja dla konsumenta, że nagrodzony produkt jest wysokiej jakości – podkreślił podczas uroczystości marszałek Adam Struzik.
Wśród nagrodzonych specjałów znalazło się wino z czarnej porzeczki „Cyraneczka”, którego producentami są Aleksandra i Mariusz Siwińscy z Ceranowa.

(INFO/FOT. URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJ. MAZ.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (4)

AndziaAndzia

5 0

Brawo!???? A gdzie można zakupić ten trunek? 05:39, 12.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Abstynent...Abstynent...

2 0

W ,, Biedronce,,w Sokołowie tej przy Sądzie -- ilość ograniczona -- 10:00, 13.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

smakosz.smakosz.

1 1

Degustatorem musiał być Strużik, bo po jego twarzy widać że za kołnierz nie wylewa. 14:24, 13.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Abstynent,,,Abstynent,,,

2 0

A co nie widać, że Struzik ma nos jak pędzel po czerwonej farbie -- i od czego to noooo -- 16:47, 16.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA