Zamknij

Karawana bez granic w Zespole Szkół Salezjańskich

23:44, 09.06.2019 | ALEKSANDRA PIETRZAK
Skomentuj
REKLAMA

6 czerwca Karawana Bez Granic dotarła do Zespołu Szkół Salezjańskich w Sokołowie Podlaskim.

Krótko po godzinie 9:00, rozpoczął się pierwszy pokaz przygotowany przez artystów podróżujących po szkołach salezjańskich Inspektorii Warszawskiej. Na początku przedstawiono wspólny program wszystkich artystów, potem rozpoczęły się występy solo lub w duetach. Jako pierwsza swoje umiejętności zaprezentowała dziewczyna z hula-hoop – wydawała się z łatwością radzić sobie z czterema obręczami na raz. Następnie wytańczono historię zakochanej pary, która – jak to w życiu bywa – zawierała momenty i spokojne, i burzliwe. Kolejnym punktem programu był występ klowna, który zdał się skraść serca najmłodszych uczniów. Warto dodać, że dzieci nie miały problemu ze zrozumieniem jego kwestii, wypowiadanych w języku angielskim. Po klownie podziwiano umiejętność żonglowania pięcioma kapeluszami na raz. Następna część przedstawienia to gra na bębnie. Za sprawą uczniów stała się częścią interaktywną, brak instrumentów nie był najmniejszym problemem – podłoga sali gimnastycznej wystarczyła.
Jako ostatni wystąpili chłopcy z pokazem capoeiry, prezentując widowiskowe układy i salta. Całemu programowi artystycznemu towarzyszyli instrumentaliści i wokaliści Karawany. Po pierwszej części uczniowie próbowali swoich sił jako artyści-amatorzy. Być może już po wakacjach kilkoro z nich zaprezentuje nabyte umiejętności? Po krótkiej przerwie podobny program mieli okazję zobaczyć uczniowie gimnazjum i liceum. I był to ostatni występ Karawany Bez Granic w Sokołowie Podlaskim w bieżącym roku szkolnym.
Program dofinansowali:  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Fundacja PZU i Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

(ALEKSANDRA PIETRZAK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Nagi AfroamerykaninNagi Afroamerykanin

4 3

To w selazjanach uczennice z półnagim czlowiekiem to jakiś trend Multi Kulti.Wsryd 18:25, 10.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz