Zamknij
REKLAMA

Uczniowie z Grochowa zajęli trzecie miejsce w Polsce

22:59, 22.06.2019 | ANNA WYSZOMIRSKA
REKLAMA
Skomentuj

Młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Grochowie z sukcesem zakończyła rywalizację w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez ZUS.

Na uroczystość zakończenia roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Grochowie przybyli niecodzienni goście: Julian Zdzisław Krystowski – kierownik Inspektoratu ZUS w Sokołowie Podlaskim oraz Elżbieta Madziar – kierownik Wydziału Świadczeń Emerytalno-Rentowych Inspektoratu ZUS w Sokołowie Podlaskim. Obecność gości wiązała się z realizacją przez uczniów naszej szkoły "Projektu z ZUS". Projekt realizowany był w roku szkolnym 2018/2019  dla uczniów klasy VIII, podczas lekcji wiedzy o społeczeństwie.
Główny cel projektu to systematyczne budowanie świadomości młodego pokolenia o tym jak ważne są ubezpieczenia społeczne  i popularyzacja wśród  uczniów wiedzy z tego zakresu. Projekt kończył się możliwością udziału w konkursie.

Zadaniem uczestników projektu było wykonanie materiału wyjaśniającego, dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne. Formą realizacji projektu był film, plakat lub komiks. Uczniowie w grupach projektowych bądź indywidualnie, pod opieką nauczyciela przygotowali plakaty oraz film. Po zakończeniu projektu komisja szkolna zakwalifikowała do etapu regionalnego 2 prace: film pt. "Podróż po Polsce - sonda społeczna dotycząca ubezpieczeń w ZUS", którego autorami są : Jarosław Sekuła, Julia Godlewska, Gabriela Sobolewska  i Emilia Krasnodębska  oraz plakat pt. "Twój wybór", którego autorką jest Aleksandra Popowska.

Zarówno plakat, jak również film znalazły się w finale konkursu regionalnego i zostały zakwalifikowane do etapu centralnego, którego rozstrzygnięcie przyniosło wielki sukces autorom filmu. W kategorii film uczniowie zajęli III miejsce w kraju. Jury po dyskusjach i długich naradach doceniło oryginalność wykonania filmu, poprawność merytoryczną  i wiedzę uczniów z zakresu ubezpieczeń społecznych.
Wszyscy zgromadzeni na uroczystości zakończenia roku szkolnego, w obecności przedstawicieli ZUS-u mogli obejrzeć nagrodzony film. Następnie goście wręczyli uczniom dyplomy i nagrody, gratulowali sukcesu i podziękowali za udział w konkursie, a na ręce dyrektora Wojciecha Grądzkiego złożyli podziękowania za udział szkoły w projekcie, który odbył się już po raz trzeci. Wzięło w nim udział ok. 5 tys. uczniów z całej Polski. Goście wręczyli również dyplom i upominek pani Annie Wyszomirskiej za udział w projekcie i przygotowanie uczniów do konkursu.
Gratulujemy uczniom miejsca na podium. Dziękujemy, że podjęli wyzwanie i życzymy dalszych sukcesów w szkole średniej. Powodzenia!

(ANNA WYSZOMIRSKA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone