Zamknij

Zebrali 4 tony nakrętek! Pomogą salezjankom z Sudanu.

23:51, 07.09.2019 | IWONA PIĘTKA, BEATA MASEKO
Skomentuj
REKLAMA

Akcję charytatywną „Nakręć się na misje” zainicjowało Niepubliczne Przedszkole Sióstr Salezjanek w Sokołowie Podlaskim.

Społeczność Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim przyłączyła się do niej. Hasłem przewodnim tej akcji były słowa św. Marii Dominiki Mazzarello „Czyńmy dobro, póki mamy czas”.
Akcja rozpoczęła się w październiku 2017 roku, natomiast jej finisz to marzec 2019. Wspólnie z uczniami ZS Nr 1, innymi placówkami oświatowymi i instytucjami udało się zebrać blisko 4000 kilogramów nakrętek. Niektórzy zapytają: tylko 4 tony? Odpowiemy pytaniem na pytanie: ile waży jedna zakrętka? Niewiele! Bardzo niewiele. Ile trzeba było chęci, zaangażowania i motywacji aby nazbierać tysiące, a pewnie nawet i miliony nakrętek, aby ich waga wyniosła prawie dokładnie 3910 kilogramów, które przełożyły się na 4692 zł. Pieniądze te zostały przekazane na organizację szkoły podstawowej na misji Sióstr Salezjanek w Sudanie Północnym.
Wszystkim, którzy tak chętnie zaangażowali się w tę akcję bardzo serdecznie dziękujemy. Pamiętajcie dobro wraca. Dobro zawsze wraca!

(IWONA PIĘTKA, BEATA MASEKO)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (2)

ŻałosneŻałosne

1 6

X 01:57, 08.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

po copo co

0 0

Każdy myśli, że te nakrętki są jakieś cudowne. Otóż nie, to zwykły plastik, i jak za plastik płacone. Równie dobrze można by zbierać butelki w komplecie z nakrętkami. 07:13, 11.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz