Zamknij
REKLAMA

W Woli Suchożebrskiej powstała Aleja Polskich Noblistów

21:48, 10.10.2019 | INFO/FOT. SOKOŁÓW S.A.
Skomentuj
REKLAMA

W Dworku Ziemiańskim w Woli Suchożebrskiej została otwarta Aleja Polskich Noblistów, dzięki której uczniowie w ciekawy sposób mogą pozyskać wiedzę o Polakach odznaczonych Nagrodą Nobla. Udostępnienie alei i ogrodu dla celów dydaktycznych jest inicjatywą firmy Sokołów S.A., która jest właścicielem obiektu.

Oficjalnego otwarcia Alei Polskich Noblistów dokonali Wójt Gminy Suchożebry Krzysztof Bujalski oraz kierownik delegatury wojewódzkiego konserwatora zabytków Mirosław Starczewski.
Aleję Polskich Noblistów tworzą wyrzeźbione w drewnie postaci Polaków, będących laureatami tej wyjątkowej i znanej na całym świecie nagrody. Na potrzeby alei powstały figury Henryka Sienkiewicza, Władysława Reymonta, Marii Skłodowskiej-Curie, Czesława Miłosza, Lecha Wałęsy i Wisławy Szymborskiej. Przy każdej rzeźbie postawiona została również tabliczka, z najważniejszymi informacjami o nobliście.
Aleja znajduje się w ogrodzie przy Dworku Ziemiańskim w Woli Suchożebrskiej. To zabytkowy obiekt, który staraniem firmy Sokołów S.A. przeszedł gruntowną rewitalizację.
Spacer Aleją Polskich Noblistów będzie znakomitą okazją do przeprowadzenia lekcji o Polakach, którzy wsławili się wybitnymi osiągnięciami w wielu dziedzinach. W celu ustalenia terminu wizyty w Alei Polskich Noblistów, należy skontaktować się z Kierownikiem Dworku Ziemiańskiego – Jerzym Mateuszakiem, telefonicznie (602 550 610) lub mailowo (jerzy.mateuszak@sokolow.pl).

(INFO/FOT. SOKOŁÓW S.A.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

piotrpiotr

2 1

Polecam: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_laureat%C3%B3w_Nagrody_Nobla_zwi%C4%85zanych_z_Polsk%C4%85 00:06, 11.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jak śpioch...Jak śpioch...

1 1

Ale napisał -- he he. 10:38, 13.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz