Zamknij

Sokołowska mundurówka z ZS nr 1 z wizytą w Szczytnie

10:38, 12.12.2019 | ASP. JAKUB WIĘSAK/FOT. ZS NR 1
Skomentuj
REKLAMA

Dzięki współpracy Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim i Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego uczniowie klas o profilu policyjnym mieli możliwość odwiedzić Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie.

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie jest najbardziej prestiżową policyjną uczelnią wyższą w Polsce i jedyną, w której policjanci mogą zdobyć stopień oficerski. Na co dzień swoje kwalifikacje podnosi  w niej ok. 1400 słuchaczy.
Podczas wizyty młodzież poznała zasady rekrutacji na studia resortowe oraz cywilne. Uczniowie dowiedzieli się o etapach rekrutacji do policji. Co trzeba zrobić i jakie warunki spełnić, aby wstąpić w szeregi naszej formacji. Młodzież zobaczyła m. in.  nowoczesną i świetnie wyposażoną bibliotekę  oraz Izbę Pamięci Polskiej Policji. Mieli okazję obejrzeć sale i pracownie, w których policjanci podnoszą swoje umiejętności. Instruktor strzelectwa oprowadził gości po profesjonalnej strzelnicy, z pasją opowiadał o programie szkolenia strzeleckiego oraz rodzajach broni będącej na wyposażeniu szkoły. Zwieńczeniem wizyty był obiad w uczelnianej stołówce, z której na co dzień korzystają policjanci oraz wykładowcy. 
Wizyta była bardzo ciekawa, uczniowie wykazywali duże zainteresowanie kierunkami studiów, zadawali  pytania dotyczące rekrutacji. Kilkoro z nich stwierdziło, że pobyt w WSPol utwierdził ich w przekonaniu, że swoją przyszłość zawodową zwiążą z policją. Na chwilę obecną,  już 18 absolwentów klas mundurowych z Zespołu Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim wstąpiło w szeregi policji, z czego trzynaścioro pełni służbą w Komendzie Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim.

(ASP. JAKUB WIĘSAK/FOT. ZS NR 1)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz