Zamknij

Sokołowska mundurówka z ZS nr 1 z wizytą w Szczytnie

10:38, 12.12.2019 | ASP. JAKUB WIĘSAK/FOT. ZS NR 1
REKLAMA
Skomentuj

Dzięki współpracy Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim i Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego uczniowie klas o profilu policyjnym mieli możliwość odwiedzić Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie.

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie jest najbardziej prestiżową policyjną uczelnią wyższą w Polsce i jedyną, w której policjanci mogą zdobyć stopień oficerski. Na co dzień swoje kwalifikacje podnosi  w niej ok. 1400 słuchaczy.
Podczas wizyty młodzież poznała zasady rekrutacji na studia resortowe oraz cywilne. Uczniowie dowiedzieli się o etapach rekrutacji do policji. Co trzeba zrobić i jakie warunki spełnić, aby wstąpić w szeregi naszej formacji. Młodzież zobaczyła m. in.  nowoczesną i świetnie wyposażoną bibliotekę  oraz Izbę Pamięci Polskiej Policji. Mieli okazję obejrzeć sale i pracownie, w których policjanci podnoszą swoje umiejętności. Instruktor strzelectwa oprowadził gości po profesjonalnej strzelnicy, z pasją opowiadał o programie szkolenia strzeleckiego oraz rodzajach broni będącej na wyposażeniu szkoły. Zwieńczeniem wizyty był obiad w uczelnianej stołówce, z której na co dzień korzystają policjanci oraz wykładowcy. 
Wizyta była bardzo ciekawa, uczniowie wykazywali duże zainteresowanie kierunkami studiów, zadawali  pytania dotyczące rekrutacji. Kilkoro z nich stwierdziło, że pobyt w WSPol utwierdził ich w przekonaniu, że swoją przyszłość zawodową zwiążą z policją. Na chwilę obecną,  już 18 absolwentów klas mundurowych z Zespołu Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim wstąpiło w szeregi policji, z czego trzynaścioro pełni służbą w Komendzie Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim.

(ASP. JAKUB WIĘSAK/FOT. ZS NR 1)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone