Zamknij

Jabłońscy harcerze przywieźli Betlejemskie Światło Pokoju

09:54, 19.12.2019 | INFO/FOT. 22. DH
Skomentuj
REKLAMA

W dniach 14-15 grudnia reprezentacja 22. Drużyny Harcerskiej AZYMUTY im.Tadeusza Zawadzkiego ps.ZOŚKA – Gabrysia Woźniak, Oliwia Przesmycka, Nikola Kowalewska, Magda Zieniewska, Kamila Plichta, Marta Tomczuk, Oliwia Koc i Jan Kryszczuk na czele z drużynowym pwd.Adamem Mazurkiem uczestniczyli w ZLOCIE Betlejemskiego Światła Pokoju Chorągwi Mazowieckiej.

W sobotę wszyscy uczestniczyli w przedstawieniu "Opowieść wigilijna" w Teatrze Dramatycznym w Płocku, a po nim w grze ekumenicznej. W niedzielę patrol wziął udział w Rajdzie Śladem Świętych. Harcerze m.in. poznawali życie Urszuli Ledóchowskiej, byli w synagodze żydowskiej, w Sanktuarium Św. Siostry Faustyny, gdzie mieszkała w zakonie i miała objawienie. Malowali sami swoje witraże, robili kartki świąteczne, musieli przygotować scenkę o Janie Bosco. Podczas Mszy Świętej uroczyście z rąk Komendanta Chorągwi Mazowieckiej hm.Cezarego Supła odebrali Betlejemskie Światło Pokoju. 22 grudnia wspólnie z zuchami z 22 Gromady Zuchowej „Łowcy Przygód” wniosą je do kościoła w Jabłonnie Lackiej – na Mszy o 8.30, w Gródku o 9.00 oraz Wirowie i Czekanowie o 11.00. W tym roku akcji Betlejemskiego Światła Pokoju towarzyszy hasło „Światło, które daje moc”. Światło to trafia do Polski od słowackich skautów. Polska jest jednym z ogniw tej sztafety. BŚP wędruje dalej do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, do Niemiec i do Szwecji. Serdecznie zapraszamy po Betlejemskie Światło Pokoju z lampionami do jednego z 4 kościołów w Gminie Jabłonna Lacka. Zasiądźmy do wigilijnego stołu przy ogniu z groty narodzenia Jezusa w Betlejem.

(INFO/FOT. 22. DH)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz