Zamknij
REKLAMA

W Siedlcach ruszy laboratorium prowadzące badania pod kątem koronawirusa

18:44, 07.05.2020 | INFO: MUW/FOT. ARCHIWUM
Skomentuj
REKLAMA

Laboratoria Inspekcji Sanitarnej w Siedlcach i Radomiu uruchamiają diagnostykę w zakresie SARS-CoV-2. Do tej pory próbki z naszego regionu badane były w laboratoriach w innych miastach.

W związku z sytuacją epidemiczną dotyczącą zachorowań na COVID-19 w województwie mazowieckim dzięki zaangażowaniu dr Konstantego Radziwiłła, Wojewody Mazowieckiego i dr Krzysztofa Skórczewskiego, Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego oraz wsparciu Ministerstwa Aktywów Państwowych laboratoria powiatowej inspekcji sanitarnej w Radomiu i w Siedlcach są w trakcie uruchamiania pracowni diagnostycznych w kierunku SARS-CoV-2. Badania ruszą lada dzień. W miniony poniedziałek laboratoria wystąpiły do Ministerstwa Zdrowia o wpisanie jednostek do oficjalnego rejestru laboratoriów realizujących diagnostykę w kierunku SARS-CoV-2.
Badania laboratoryjne będą realizowanie z zastosowaniem najnowocześniejszego sprzętu, który został zakupiony do obu pracowni dzięki wsparciu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.
Dzięki zakupowi przez GPW nowej aparatury, laboratoria w Siedlcach i w Radomiu będą mogły wesprzeć realizację badań na terenie powiatu siedleckiego i radomskiego oraz powiatów ościennych, zwiększając tym samym możliwości obecnie dostępne w województwie. W ciągu doby będą w stanie wykonać około 50 testów. Dzięki temu zwiększymy szanse na skuteczniejszą walkę z epidemią COVID-19.
Rozszerzenie możliwości diagnostycznych w województwie jest nieodzowne, biorąc pod uwagę jego duży obszar i gęstość zaludnienia.

(INFO: MUW/FOT. ARCHIWUM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Pobudka.Pobudka.

1 1

Nie można było wcześniej. Prezydent Siedlec zaspał... 02:05, 08.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA