Zamknij
REKLAMA

Sokołów Pomaga. Dostawy żywności i wsparcie służb medycznych.

16:14, 15.05.2020 | INFO/FOT. SOKOLÓW S.A.
Skomentuj
REKLAMA

W ramach ogólnopolskiej akcji „Sokołów Pomaga”, firma przekazała ponad 20 ton produktów żywnościowych na rzecz osób w potrzebie oraz 300 000 zł na zakup środków ochronnych dla personelu medycznego. Tym razem ponad 9 ton produktów trafiło do Banków Żywności, a prawie 2 tony wędlin i przekąsek zostały przekazane do 8 szpitali zakaźnych. Sokołów nadal wspiera powstańców warszawskich, dzięki współpracy z Fundacją Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego oraz lekarzy i pielęgniarki na pierwszej linii walki z koronawirusem. Firma przekazała 2 000 maseczek oraz inne środki ochronne szpitalowi w Sokołowie Podlaskim.

Konsekwencje epidemii COVID-19 są szerokie i długofalowe. Rośnie liczba osób, które znalazły się w trudnej sytuacji i potrzebują pomocy, również jeśli chodzi o podstawowe artykuły żywnościowe. To do nich trafia wsparcie od Sokołowa. Już wcześniej firma przekazała ponad 10 ton żywności na rzecz akcji #PomocDlaSeniora, prowadzonej przez Caritas Polska. Teraz, za pośrednictwem Banków Żywności, ponad 9 ton produktów Sokołowa trafi do osób, które są w potrzebie. – Odpowiedzialność społeczna to dla nas kluczowa wartość, a w aktualnej, wyjątkowej sytuacji nabiera ona szczególnego znaczenia – mówi Bogusław Miszczuk, Prezes Zarządu Sokołów S.A. – Dlatego naszą akcję Sokołów Pomaga realizujemy na tak szeroką skalę i w kilku etapach. Współpracując z takimi organizacjami jak Caritas Polska, Federacja Polskich Banków Żywności, Fundacja Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego, Fundacja TVN – działamy efektywnie, a nasza pomoc żywnościowa i finansowa sprawnie trafia do osób jej potrzebujących.
Sokołów przekazał ponad 9 ton produktów do ośmiu Banków Żywności, zlokalizowanych w rejonach funkcjonowania zakładów firmy. Wysokiej jakości konserwy oraz proste w przygotowaniu dania gotowe z linii Premium zostały dostarczone do Banków Żywności w Krakowie, Grudziądzu, Poznaniu, Rzeszowie, Siedlcach, Ciechanowie, Koninie i Warszawie. Każdy z nich otrzymał 3 750 sztuk produktów o łącznej masie ponad 1000 kg.
Trwa również akcja dostaw żywności dla podopiecznych Fundacji Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego oraz Domu wsparcia dla Powstańców Warszawskich. Powstańcy warszawscy otrzymają od Sokołowa w sumie 2 400 sztuk produktów.
Firma angażuje się także w pomoc dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych. Zakład w Sokołowie Podlaskim przekazał na rzecz tamtejszego szpitala środki ochrony osobistej: 2 000 maseczek, 60 kombinezonów, 500 ochraniaczy na buty oraz 50 litrów płynu dezynfekującego. Do 8 szpitali zakaźnych: w Krakowie, Bydgoszczy, Wrocławiu, Lublinie, Poznaniu, Gdyni, Częstochowie i Szczecinie trafiły niemal 2 tony wędlin i przekąsek dla personelu medycznego. To kolejne działania wspierające służby medycznych ze strony Sokołowa. Wcześniej firma przeznaczyła na pomoc szpitalom 300 000 zł za pośrednictwem Fundacji TVN, jak również dołączyła do charytatywnego bloku reklamowego w Telewizji Polsat.
Wszystkie działania w ramach akcji „Sokołów Pomaga”, ze względu na obecne restrykcje dotyczące życia społecznego i gospodarczego, wymagały szczególnie sprawnej koordynacji. Mimo wyjątkowych warunków, zostały przeprowadzone zgodnie z założeniami, a pomoc dotarła do osób najbardziej jej potrzebujących.

(INFO/FOT. SOKOLÓW S.A.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

tubylectubylec

8 3

Niech te zakłady zaczną rzeczywiście pomagać,a nie finansować T💩V💩Niemcy💩 16:18, 17.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Włodzimierz iliczWłodzimierz ilicz

8 0

Można nagrać filmik tak jak specjalista od kotletów tego co go w Łosicach nie chcieli ps.Lenin...🤣🤣🤣🤣 18:58, 17.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do Włodzimierz IliczDo Włodzimierz Ilicz

8 0

Coś w tym jest. Burger jest podobny do Włodzimierza Ilicza i chyba lubi czerwony kolor. Pajac z niego jakich mało 22:04, 17.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Aaa.Aaa.

3 0

Toalety otwórzcie dla kierowców złamasy jedne. Kierowca nawet rąk nie ma gdzie umyć. O innych potrzebach nie wspominając..... traktujecie ich jak jakichś trędowatych. 08:47, 18.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

a,,,a,,,

4 0

Dlaczego to ,, żarcie ,, dla sokołowskiego ZOZ-u jak ONI nie leczą z ,, korona ,, tylko się bronią przed ,, wirusem ,,..... 09:48, 18.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA