Zamknij

Premier: od 30 maja noszenie maseczek nieobowiązkowe

12:14, 27.05.2020 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Premier podkreślił na konferencji prasowej w środę, że w związku m.in. z rosnącą liczbą powrotów do zdrowia osób, które były zakażone koronawirusem, znoszone będą niektóre obostrzenia. Jak zaznaczył, "od najbliższej soboty od 30 maja sporo się zmienia".

Od najbliższej soboty nastąpi zmiana zasad dotycząca noszenia maseczek; w przestrzeniach ogólnodostępnych noszenie maseczek nie będzie obowiązkowe - powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki. Zaznaczył, że w sklepach, w środkach komunikacji publicznej, w kościołach czy w kinach maseczki będą wciąż obowiązkowe.
Po pierwsze zmienią się zasady dotyczące zakrywania usta i nosa. "Będzie obowiązywała jedna generalna zasada: w przestrzeniach ogólnodostępnych, jeżeli to będzie tylko możliwe, zachowanie dystansu dwumetrowego, a noszenie maseczek nie będzie obowiązkowe. Jeżeli dwie osoby idą obok siebie, blisko, to dalej zalecane jest noszenie maseczek" - poinformował premier.
Jak zaznaczył, "zasada ta dotyczy przestrzeni otwartych, ale również przestrzeni zamkniętych, gdzie bezpiecznie da się zachować dystans, jeżeli odpowiednio do tego zostaną przygotowane warunki, na przykład restauracja, zakład fryzjerski czy inne zakłady usługowe".
Premier dodał, że w sklepach, w środkach komunikacji publicznej, w kościołach czy w kinach maseczki będą wciąż obowiązkowe.

Od 6 czerwca kina, kluby fitness, sale zabaw, baseny, parki rozrywki będą mogły być otwarte. Jedyny wyjątek dotyczy klubów i dyskotek.
Rząd ponownie dopuści możliwość publicznych zgromadzeń do 150 osób. Dotyczy to także organizacji wesel. Weselnicy nie muszą nosić maseczek.(PAP)

MARZENA KOZŁOWSKA

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (6)

JohnJohn

8 5

To dopiero zacznie się hulanka!. Siedlecki szpital pęknie w szwach, skoro teraz tyle zakażeń, to co będzie, jak na wesele zjedzie rodzina z całej Polski? Nasza zielona wyspa zamienia się powoli w epidemiologiczną strefę. Sądzę, że w naszym powiecie zarażonych bezobjawowo morze być grubo ponad tysiąc osób. To tak jak z grypą, jednego położy do łóżka, a drugi pokicha, pokaszle i i przejdzie. Niewiadomo jakie powikłania będą po tym dziadostwie, bo po nieleczonej grypie, jest ich sporo 14:43, 27.05.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

Najlepsza ..Najlepsza ..

0 0

jest obrona AKTYWNA. Im więcej zdrowych i nie-sędziwych ludzi będzie miało z tym kontakt, tym szybciej "epidemia" wygaśnie. To jest WIEDZA naukowa, oficjalna, wolna od propagandy i nieuzasadnionego lęku. 21:01, 27.05.2020


Naj .. P.S.Naj .. P.S.

0 0

U mnie grypa trwa ... 6-8 godzin. Ostatnia pełnoobjawowa choroba (właśnie grypa) 12 lat temu. Ciężko (!) na to pracowałem, ale ... udało się. Czyli można. 21:08, 27.05.2020


Naj .. P.S. 2Naj .. P.S. 2

0 0

Dostanę mnóstwo negatywów. Polacy mają straszny problem. Zamiast zainspirować się pozytywnym przykładem i "uciec do przodu", zminusują i pozostaną w marazmie, bo tak jest najłatwiej. Nie lubię tej gnuśności, ale powiem Wam, że inne nacje mają gorzej (np. Włosi). Jednak oni są ciągnięci do przodu przez ukształtowane przez lata systemy społeczne. Po prostu "nie wypada" być cieniasem. Tak myślę. 21:19, 27.05.2020


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


A ja szukam ..A ja szukam ..

0 0

do Blok-Ekipy Czeczeńca, Wolnego Syryjczyka, Białego Hełma, Indianina Navaho i Piromana. Może też przydać się jakiś Tęczowy jako przykrywka. PRZYNUDZASZ Waćpan. (Info dla mało bystrych Milicjaków: to był ŻART - nie wysyłajcie mi ZOMO-ekipy o świcie.) 21:29, 27.05.2020