Zamknij

MSWiA oficjalnie: gmina Bielany dostanie wóz strażacki za frekwencję

22:05, 15.07.2020 | OPR. BGG/INFO i FOT. MSWIA
Skomentuj
REKLAMA

- Łącznie 49 gmin z najwyższą frekwencją w każdym z byłych 49 województw otrzyma, zgodnie z naszymi zapowiedziami, wozy strażackie. Między innymi dzięki akcji MSWiA udało się osiągnąć najwyższą frekwencję wyborczą w Polsce w XXI wieku - powiedział wiceminister Paweł Szefernaker.

W każdym z byłych 49 województw (według stanu granic województw na 31.12.1998 r.) gmina do 20 tys. mieszkańców z najwyższą frekwencją w II turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki. Jedynym elementem, który zdecydował o zwycięskiej liście gmin, była frekwencja wyborcza (nie były do niej wliczane głosy oddane na podstawie zaświadczenia o prawie do głosowania). O nowe wozy nie mogły ubiegać się gminy, które zwyciężyły już w I edycji akcji.
W drugiej turze „Bitwy o wozy” najwyższą frekwencję – 94,61 proc. – odnotowano w gminie Klwów (powiat przysuski, byłe woj. radomskie). Drugie miejsce z frekwencją 89,9 proc. zajęła gmina Szulborze Wielkie (powiat ostrowski, byłe woj. łomżyńskie), a trzecie z frekwencją 86,86 proc. gmina Słupia (powiat skierniewicki, byłe woj. skierniewickie). W dawnym województwie siedleckim najwyższą frekwencję – 83,44% uzyskała gmina Bielany z naszego powiatu. W żadnej z 49 zwycięskich gmin frekwencja nie była niższa niż 68 proc.
Zgodnie z zapowiedzią wiceministra Pawła Szefernakera, w ciągu dwóch tygodni wójtowie i burmistrzowie zwycięskich gmin otrzymają w MSWiA oficjalne promesy na zakup wozów strażackich.

(OPR. BGG/INFO i FOT. MSWIA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Strażacy...Strażacy...

8 1

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy TYM mieszkańcom Gm. Bielany , którzy poszli do głosowania , czym Szanowni Państwo pomogli w bardzo dużym stopniu wygrać nowy samochód. 19:06, 16.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SererSerer

2 3

Buahahaha 22:43, 16.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz