Zamknij
REKLAMA

Ministerstwo Zdrowia: możliwe dodatkowe obostrzenia w organizacji i liczebności wesel

21:42, 02.09.2020 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

"Wszystko wskazuje, że mogą być dodatkowe obostrzenia dotyczące organizacji i liczebności wesel. Istnieje też możliwość doprecyzowania przepisów w zakresie rejestracji wesel, musi to być zapis ustawowy" ? powiedział rzecznik MZ mediom w Warszawie.

Ministerstwo Zdrowia nie wyklucza zmiany przepisów o organizacji i liczebności wesel. Rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz przekazał w środę, że rozważane jest też wprowadzenie rejestracji gości weselnych.
"Czekamy na zebranie się parlamentu - Sejmu i Senatu. Przed zebraniem się obu izb nie możemy forsować takich przepisów prawa. Ale poważnie rozważamy wprowadzenie rejestracji gości weselnych" ? dodał.
Obecnie przepisy mówią, że na weselu może bawić się do 150 osób, w strefach żółtych - 100, a w czerwonych - 50.
Pytany, kiedy zmiana prawa mogłaby nastąpić, rzecznik MZ przekazał, że jeśli obserwowane będą ogniska weselne, działania zostaną podjęte.
Łącznie od początku epidemii potwierdzono obecność koronawirusa u 68 tys. 517 osób, a zmarło 2078 z nich. Resort podał w środę, że tzw. ogniska weselne wykryto w czterech województwach, m.in. w powiecie siedleckim. (PAP)

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl, ktl/ joz/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Debilizm Debilizm

2 0

Siebie niech zamkną w końcu. Robią z ludzi *%#)!& 21:54, 02.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JKJK

3 0

Czekam od początku pandemii kiedy będzie wirus w jakimś supermarkecie tam jeszcze nikt nie zachorował naprawdę odporni ludzie. 22:35, 02.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz