Zamknij
REKLAMA

Harcerze byli na biwaku w miejscowości zwanej "polskimi Termopilami"

09:15, 09.09.2020 | INFO/FOT. 22. GDH
Skomentuj
REKLAMA

W przededniu bitwy pod Wizną, harcerki i harcerze z 22. Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej AZYMUTY zapalili znicz przy pomniku upamiętniającym bitwę, podczas której batalion polski przez dwie doby odpierał atak niemieckiej dywizji pancernej. Wizna nazywana jest polskimi Termopilami.

Weekend 4-6 września Azymuty spędziły na biwaku w Wiźnie, gdzie harcerze poznawali historię tej bitwy, odszukiwali przepiękne murale, uczyli się pierwszej pomocy. Komendantką biwaku była pion. Aneta Górska, z-cą HO Martyna Sankowska, a oboźną pion. Marysia Pieczyska. A co działo się na biwaku? Dużo. Biwak 22GDZ rozpoczęła posztukowaniem informacji o Wiźnie oraz znajdujących się niej przepięknych murali. Później odbyła się harcerska Familiada przygotowaną przez pion. Gabrysię Woźniak, pion. Kamilę Plichta i dh. Martę Tomczuk oraz wieczór planszówek. W sobotę na najmłodszych członków drużyny czekała gra patrolowa po Wiźnie przygotowana przez starsze zastępy, którą koordynowała dh. Marysia Pieczyska. A po grze przyszedł czas na zajęcia z pierwszej pomoc poprowadzone pod okiem drużynowego pwd. Adama Mazurka. Wizna leży nad urokliwą rzeką Narew. Będąc nad nią 22. GDH nie mogła nie zamoczyć w niej nóg. Harcerze pływali m.in łódką po Narwi, słuchając opowieści o roślinności, ptactwie i zwierzętach, jakie można tam spotkać. Wieczorem spotkali się na kominku, na którym drużynowy opowiedział im o Wiźnie i bitwie jaka rozegrała się tutaj w 1939 roku. Zwana jest „polskimi Termopilami”.
Podczas biwaku odbyła się też kapituła stopni, na której stopień wywiadowcy przyznany został dh. Bartkowi Niemirka. A jeśli ktoś myśli, że to koniec tego co się działo na biwaku ... jest w błędzie! W sobotę wieczorem odbyła się gra „Awantura o kasę” - dosłownie i w przenośni, przygotowana przez wyw. Bartka Niemirkę oraz mł. Janka Kryszczuka. Późną nocą okazało się w 22. GDH AZYMUTY jest wiele talentów. Odbył się drużynowy „Mam talent”. Opiekunami podczas biwaku byli: pwd. Anna Kożuchowska-Kurylak oraz pwd. Adam Mazurek. Harcerze serdecznie dziękują za pomoc na biwaku i wsparcie pani Agnieszce Deniziak i już planują kolejny wyjazd.

(INFO/FOT. 22. GDH)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz