Zamknij
REKLAMA

Podopieczni Caritas Diecezji Drohiczyńskiej z wizytą w Pałacu Prezydenckim

22:26, 12.09.2020 | INFO: PREZYDENT.PL, FOT. GRZEGORZ JAKUBOWSKI - KPRP
Skomentuj
REKLAMA

W czerwcu Małżonka Prezydenta Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w  Sokołowie Podlaskim, gdzie w prowadzonym przez Caritas Archidiecezji Drohiczyńskiej Domu Miłosierdzia odwiedziła uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej i podopiecznych świetlicy środowiskowej oraz spotkała się z wolontariuszami.

W piątek podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej wspólnie z opiekunami odwiedzili Pałac Prezydencki. 
- Bardzo się cieszę, że przyjęliście Państwo moje zaproszenie. Bardzo miło było mi gościć w Sokołowie Podlaskim, a Państwa działalność wywarła na mnie ogromne wrażenie – mówiła w piątek Małżonka Prezydenta. Dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną otrzymują w placówce wsparcie dzienne, w ramach którego korzystają z różnych form rehabilitacji, zdobywają kompetencje społeczne i zawodowe oraz umiejętności niezbędne do podjęcia zatrudnienia.
W trakcie czerwcowej wizyty Pierwszej Damy uczestnicy warsztatów prezentowali techniki, którymi posługują się podczas pracy oraz wykonane przez siebie przedmioty. W piątek opowiedzieli o postępach w nauce, o wakacyjnym wypoczynku i efektach swojej pracy. Chętnie wysłuchali opowiadanych przez Małżonkę Prezydenta historii przybliżających im rolę Pierwszej Damy, jej codzienne obowiązki i obszary aktywności. Dowiedzieli się także kto odwiedza siedzibę głowy państwa, które warszawskie muzeum najchętniej zwiedzają współmałżonkowie głów innych państw i jakie zasady protokołu dyplomatycznego obowiązują podczas wizyt oficjalnych.
Miłą niespodzianką dla gości Pierwszej Damy okazało się spotkanie z Andrzejem Dudą, który pomiędzy obowiązkami znalazł czas na krótką rozmowę z uczestnikami WTZ oraz ich wychowawcami.

(INFO: PREZYDENT.PL, FOT. GRZEGORZ JAKUBOWSKI - KPRP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

MaskiMaski

3 4

Gdzie są maski? Przecież są obowiązkowe! 10:12, 13.09.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Właśnie Właśnie

3 2

Wszędzie karzą je zakładać! Straszą mandatami
A tam sobie chodzą bez? 10:46, 13.09.2020


Co z Wyrozebami? Co z Wyrozebami?

5 1

Ksiądz Dyrektor niech wytłumaczy co z pieniędzmi z funduszy na remont i dlaczego nie funkcjonuje? 12:36, 13.09.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Remont remontem, aleRemont remontem, ale

1 0

inaczej to wyglądało za starego właściciela posesji. Park, klombik był wygrabiony, trawa wykoszona, krzaczory wycięte, a teraz? Za symboliczną złotówkę wzięli (a niech tam, nadzieja że jakoś to ogarną, pomysł na to mają, cel szczytny), tylko dobrze by było żeby do właścicielskich powinności się wzięli, a do nich należy porządek na posesji i przy ulicy. Widocznie Caritas do miotły, grabi i kosiarki potrzebuje dotacji z Funduszy Norweskich, od Konserwatora zabytków, od sejmiku wojewódzkiego - zamiast zatrudnionej na umowę o pracę lub na zlecenie oprzyrządowanej ekipy raz czy dwa razy w miesiącu z Sokołowa przysłać? Ks. dyrektor zapewne doskonale wie kto mu kasę zajumał, ale co on biedak może, jak wierność i posłuszeństwo w Drohiczynie przysięgał, pozostaje mu oczami świecić i robić minę *%#)!& kota. 16:58, 13.09.2020