Zamknij
REKLAMA

Od soboty 51 powiatów z dodatkowymi obostrzeniami; 17 w strefie czerwonej, 34 w żółtej

11:15, 03.10.2020 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Od soboty dodatkowe obostrzenia obowiązują w 51 powiatach; 17 z nich jest w strefie czerwonej, a 34 w żółtej. W strefie czerwonej jest m.in. Sopot, a w żółtej m.in. Gdańsk, Gdynia, Rzeszów, Kielce, Nowy Sącz i Szczecin.

Obszar czerwony obejmuje powiaty: aleksandrowski i żniński w woj. kujawsko-pomorskim; białostocki w woj. podlaskim; działdowski w woj. warmińsko-mazurskim; gostyński, krotoszyński i międzychodzki w woj. wielkopolskim; głubczycki w woj. opolskim; kartuski i miasto na prawach powiatu Sopot w woj. pomorskim; kłobucki w woj. śląskim; limanowski, myślenicki, nowotarski i tatrzański w woj. małopolskim; łęczyński w woj. lubelskim i otwocki w woj. mazowieckim.
Obszar żółty obejmuje zaś powiaty: bartoszycki, iławski i nidzicki w woj. warmińsko-mazurskim; bełchatowski, piotrkowski i wieluński w woj. łódzkim; brzeski i oleski w woj. opolskim; bytowski, gdański, kościerski, nowodworski, miasto na prawach powiatu Gdańsk, miasto na prawach powiatu Gdynia, pucki, słupski i wejherowski w woj. pomorskim; dębicki, miasto na prawach powiatu Rzeszów i mielecki w woj. podkarpackim; janowski w woj. lubelskim; kielecki i miasto na prawach powiatu Kielce w woj. świętokrzyskim; nowosądecki, miasto na prawach powiatu Nowy Sącz, suski i wadowicki w woj. małopolskim; miasto na prawach powiatu Szczecin w woj. zachodniopomorskim; ostrowski i wolsztyński w woj. wielkopolskim; przasnyski i żyrardowski w woj. mazowieckim; trzebnicki w woj. dolnośląskim i wysokomazowiecki w woj. podlaskim.

Obecnie w strefie czerwonej obowiązuje m.in. zakaz organizowania kongresów i targów, wesołych miasteczek i parków rozrywki. W siłowniach określono limit osób - jedna na 10 m kw. W kinach może być 25 proc. publiczności. W kościołach lub w innych obiektach kultu dopuszczalne jest 50 proc. obłożenia budynku, na zewnątrz limit wyniesie 150 osób. Liczba osób biorących udział uroczystościach rodzinnych i w weselach została ograniczona do 50, z wyłączeniem obsługi. Wszędzie w przestrzeni publicznej konieczne jest zakrywania nosa i ust.

W strefie żółtej obowiązuje m.in. limit jednej osoby na 4 m kw. w przypadku imprez takich, jak: targi, wystawy, kongresy czy konferencje. W siłowniach jest limit osób - jedna na 7 m kw. W kinach może być 25 proc. publiczności. Liczba osób biorących udział w imprezach rodzinnych nie może przekroczyć 100 osób, z wyłączeniem obsługi. (PAP)

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (13)

Ciekawy Ciekawy

18 2

Ciekawe czy senator Kraska będzie głosował w senacie za "Piątka dla zwierząt "czy jednak będzie bronił rolników? 11:22, 03.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do Ciekawy do Ciekawy

15 2

Rolnicy teraz się przekonają kto ma rolników za frajerów. A tyle było ataków na min.Sawickiego.
Zobaczymy teraz jak Kraska się zachowa??? 11:28, 03.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do Ciekawy do Ciekawy

13 0

Kaczyński postawił w bardzo niezręcznej sytuacji posłów i senatorów PiS, związanych z terenami wiejskimi.
Zobaczymy, nadzieją weto Prezydenta Dudy
11:34, 03.10.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JogiJogi

3 0

Ustawa o ochronie posłów i senatorów, dla każdego łańcuch długości co najmniej 6 m!!! 17:38, 03.10.2020


ADAD

19 3

Prawdziwym celem siania tej medialnej psychozy strachu, zwanej pandemią koronawirusa jest zniszczenie gospodarki światowej, doprowadzenie do bezprecedensowego super kryzysu i gigantycznej katastrofy socjalnej, w której ludzie będą się wieszać z przyczyn egzystencjonalnych. Kryminalne grupy interesów, stojące za kurtyną tej globalnej super afery realizują plan przejęcia kontroli nad światem. Tworzą chaos, by zarządzić rozwiązania zwane obostrzeniami i za przyzwoleniem spanikowanych mas, bez jednego wystrzału wprowadzić globalnie ustrój totalitarny. Wszystkie państwa muszą zbankrutować, by mogli ogłosić ustanowienie Rządu Światowego jako ich rzekomo ”dobrotliwego” planu ratunkowego dla ludzkości. W planach mają wyhamowanie konsumpcji, zubożenie społeczeństwa, nadzór elektroniczny z kontrolą populacji. Każdy obywatel będzie musiał stosować się do instrukcji płynących z ulicznych megafonów - w placówkach publicznych, sklepach, marketach, galeriach już je mamy. Jeszcze do niedawna taką rzeczywistość znaliśmy tylko z książek i filmów s/f. Zbiorowa schiza, bezwolność, poddańcza uległość oraz brak samodzielnego myślenia ludu została osiągnięta.   11:37, 03.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

 Pacjent Pacjent

17 0

Czas pandemii to dla lekarzy raj ;pracujesz na ćwierć gwizdka ,ale wypłatę bierzesz w całości 11:48, 03.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SławaSława

15 1

Tak wygląda rzeczywistość:
Łukasz Sz. w poniedziałek poinformował publicznie, że ma koronawirusa, a już we wtorek przyłapano go na zakupach. Co z kwarantanną?
Karolina T. z Torunia wiedziała o pozytywnym wyniku testu, a mimo to wyszła ze sklepu po jedzenie. Kobieta została oskarżona o spowodowanie zagrożenia dla zdrowia dla siebie i innych. Grozi jej za to do 8 lat więzienia.
Czy ktoś może przypuszczać, że były minister zdrowia nie ma pełnej wiedzy nt covida i jego zagrożeń?
Jest jednym z najlepiej poinformowanych i zachowuje się stosownie do zagrożenia.

Po jego zachowaniu widać, że żadnego zagrożenia po prostu NIE MA. 13:40, 03.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Stan wojnyStan wojny

8 2

Rząd na raty wprowadza stan wojny z narodem. Drugie zamknięcie przez zamknięcie poszczególnych powiatów. I nic, że zejść jest mniej niż ofiar wypadków drogowych! 17:36, 03.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SwswsweSwswswe

4 1

Jak w Equilibrium 19:27, 03.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pan senator nosi Pan senator nosi

0 2

A Pan ji nma żadnych imprez? Nie boi się Pan że nie będą mogly się odbyć? 23:30, 03.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ze wsize wsi

6 0

Pan Kraska dostał się do senatu głosami wsi. Będziemy się przyglądać jak zagłosuje w senacie 13:30, 04.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bla blabla bla

1 0

Dlaczego Sopot trafił do czerwonej strefy? Bo zachorowały 33 osoby. 22:35, 05.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Niszczą Niszczą

2 0

Niszczą gospodarkę. Niszczą nasz kraj. Te ich o ostrzenia są tylko pokazem jakimi głupcami są nasi rządzący. Co da zamknięcie lokali o 22? Wirus wtedy wstaje i poluje? Co to za bezsens wogole 23:12, 06.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA