Zamknij
REKLAMA

Waldemar Kraska: przełom roku, realnym terminem dostępności w Polsce szczepionki na koronawirusa

21:49, 15.11.2020 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

"Mamy zapewnienia firmy farmaceutycznej, że szczepionka będzie pod koniec grudnia (…) i myślę, że przełom roku jest takim realnym terminem, kiedy ta szczepionka będzie dostępna w Polsce" – powiedział w niedzielę w TVP Info wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. "Mam nadzieję, że przełom roku będzie przełomowym w walce z koronawirusem w Polsce" – dodał.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska wyraził przekonanie, że szczepionka na koronawirusa będzie dostępna w Polsce na przełomie roku. Zapewnił, że w pierwszym rzędzie zostanie ona podana seniorom, pracownikom służby zdrowia i służb mundurowych. Zapowiedział, że resort zdrowia chce "wyszczepić całą populację osób dorosłych". "Wiem, że może w tej chwili utopia, ale naprawdę jest to jedyna realna forma, aby przerwać tę epidemię" - wyjaśnił.
Kraska zapewnił, że szczepionka będzie bezpłatna. "W pierwszej kolejności (zostanie - PAP) skierowana do seniorów, służby zdrowia, służ mundurowych, czyli do tych wszystkich grup społecznych, które są najbardziej narażone na zakażenie koronawirusem" - oznajmił.
Amerykański koncern farmaceutyczny Pfizer poinformował w ubiegły poniedziałek, że szczepionka na COVID-19, tworzona przez niego we współpracy z niemiecką firmą biotechnologiczną BioNTech SE, ma ponad 90 proc. skuteczności. W środę Komisja Europejska zatwierdziła umowę z obiema firmami na zakup 300 mln dawek.
W piątek premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z przedstawicielami firmy Pfizer na temat współpracy w przygotowania zakupu i dystrybucji szczepionek na COVID-19. (PAP)

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

OloOlo

5 2

A wspomniał coś o pieniążkach dla sokołowskiego szpitala ? Czy jak zwykle olał temat i dalej nie zamierza nic zrobić dla naszego regionu ? 23:08, 15.11.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

..

5 1

W cłym powiecie nie ma drugiego takiego co by tyle wtęg przeciął 23:33, 15.11.2020


OkOk

4 1

Sam niech się szczepi! 22:23, 16.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GITGIT

0 0

Panie Kraska... rzadko komentuję, ale Weź się Chłopino ogarnij, jesteś lekarzem więc wiesz co chcę przekazać tym komentarzem! 12:07, 19.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz