Zamknij
REKLAMA

Andrusiewicz: święta wśród domowników lub w gronie do 5 osób

18:07, 23.11.2020 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Do poniedziałku do godz. 20 trwają konsultacje projektu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z epidemią. Projekt obejmuje okres do 27 grudnia, nazwany przez premiera Mateusza Morawieckiego etapem odpowiedzialności.

W konsultacjach jest projekt rozporządzenia ograniczającego liczbę osób m.in. w czasie świąt, który ma zachęcić do tego, aby przy wigilijnym stole była tylko rodzina najbliższa - powiedział rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz. Wyjaśnił, że spotkania świąteczne mają być ograniczone do 5 osób lub do domowników.

W projekcie zapisano, że do 27 grudnia zakazuje się organizowania imprez, spotkań i zebrań z wyłączeniem m.in. "imprez i spotkań do 5 osób, które odbywają się w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie. Limit osób nie dotyczy osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących".

Andrusiewicz pytany w poniedziałek przez dziennikarzy o to, ile osób będzie mogło być przy wigilijnym stole, wyjaśnił, że w konsultowanym projekcie rozporządzenia jest szczegółowy zapis, który mówi o domownikach lub o 5 osobach.

"Jest to formuła, która ma zachęcić Polaków do tego, żeby przy wigilijnym stole była rodzina najbliższa. Nie są to i nie będą święta takie, jakie znamy. To będą święta w reżimie sanitarnym. Dlatego zapis, który się pojawia, dotyczy ograniczenia liczby osób" - podkreślił.

Na pytanie, kto to będzie sprawdzał, rzecznik odparł: "poczekajmy na konsultacje i pojawiające się głosy i opinie".

Dziennikarze pytali też, czy będzie zakaz wyjazdów na święta. "Na chwilę obecną w obiegu mamy te projekty rozporządzeń, o których państwo słyszeliście. Na dziś innych przepisów nie konsultujemy" - poinformował.(PAP)

Autor: Karolina Mózgowiec

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

......

1 2

Po pierwsze, kim jest Andrusiewicz? Typ jest do zwolnienia. Po drugie mam nadzieję, że to co widzę, to tylko jakieś omamy wzrokowe. Całkowicie abstrahując od tego czy tzw. pandemia jest rzeczywista czy rzekoma - czy ona już zawsze będzie służyła do usprawiedliwienia braku poszanowania prywatności? My nie negujemy świrusa, tylko tę paranoiczne postępowanie "władzy", które łamie nasze podstawowe prawa. Żaden rząd nie ma prawa mówić z kim możemy się spotykać i wchodzić z butami do naszych domów. 23:06, 23.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dodo

2 0

Wojciech Andrusiewicz - RZECZNIK MINISTERSTWA ZDROWIA - masz napisane w artykule 23:31, 23.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OkOk

5 1

Nie mają prawa zabronić spotkać się rodzinie podczas świat! 13:35, 24.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

***** ******** ***

3 1

To bezprawie!!!! 14:59, 24.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XYZXYZ

3 0

Rozporządzeniem to możecie sobie sami coś nakazać, a w Polsce działa Konstytucja, więc rozporządzenie to wiecie, ile jest warte. 18:25, 24.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA