Zamknij

Sokołów Pomaga po raz kolejny. Świąteczne dostawy żywności dla potrzebujących.

00:26, 17.12.2020 | INFO/FOT. SOKOŁÓW S.A.
Skomentuj
REKLAMA

W przedświątecznym okresie, firma Sokołów ponownie włączyła się w akcje pomocowe dla osób potrzebujących. Dzięki współpracy z Fundacją Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego, kilkuset powstańców warszawskich otrzymało paczki z wysokiej jakości, sokołowskimi produktami. Sokołów objął pomocą żywnościową również podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz potrzebujących kucharzy ze Stowarzyszenia Kucharzy Polskich. Firma wspomaga ponadto wiele lokalnych organizacji charytatywnych, przygotowujących paczki świąteczne dla potrzebujących w rejonach, gdzie mieszczą się zakłady Grupy Sokołów. Te działania to kolejna odsłona tegorocznej, ogólnopolskiej akcji Sokołów Pomaga.

Już na początku epidemii, Sokołów rozpoczął realizację zakrojonych na szeroką skalę działań pomocowych. – Społeczna odpowiedzialność to jeden z filarów naszej strategii – mówi Bogusław Miszczuk, Prezes Zarządu Sokołów S.A. – W obliczu pandemii, niezwłocznie podjęliśmy zatem decyzję o udzieleniu wielopoziomowego wsparcia osobom potrzebującym. W pierwszym etapie akcji, Sokołów przekazał ponad 20 ton produktów żywnościowych na rzecz osób potrzebujących oraz powstańców warszawskich, a także 300 000 zł na zakup środków ochronnych dla personelu medycznego. W realizacji tych działań, firma współpracowała z Caritas Polska, Federacją Polskich Banków Żywności, Fundacją Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego oraz Fundacją TVN.
Teraz, w wyjątkowym okresie przedświątecznym, Sokołów ponownie wspiera potrzebujących. – Po raz kolejny w tym roku, sokołowskie wyroby trafiły do kilkuset powstańców warszawskich – podopiecznych Fundacji Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego oraz Domu wsparcia dla Powstańców Warszawskich – mówi Bogusław Miszczuk. – Dzięki tym paczkom, na świątecznych stołach powstańców nie zabraknie wysokiej jakości wędlin i dań.
Jak podkreśla Zbigniew Galperyn ps. Antek, Prezes Związku Powstańców Warszawskich, takie działania są bardzo doceniane przez powstańców – To dla nas wiele znaczy, że tyle osób wciąż o nas pamięta. Dziękuję dziesiątkom wolontariuszy i przedsiębiorstwom, które tak hojnie nas wspierają – mówi Zbigniew Galperyn. Wielowymiarowość takiej pomocy zaznacza też Rafał Szczepański, Prezes Zarządu Fundacji Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego. - „Pamiętamy, pomagamy” to hasło naszych akcji, które oddaje w pełni ich znaczenie. Paczki z żywnością w ważnych chwilach to piękna symbolika. Przekazujemy podarunki, razem przeżywamy świąteczny czas, rozmawiamy i pokazujemy, że zależy nam na osobach, które walczyły o wolność Polski – mówi Rafał Szczepański.
Sokołów wsparł również podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Tradycyjnie, w okresie świąt Bożego Narodzenia, Fundacja przygotowuje paczki świąteczne dla najuboższych rodzin, w których są osoby niepełnosprawne. W tym roku, w paczkach, które trafią do ok. 100 rodzin, znalazły się również sokołowskie wyroby.
W czasie pandemii, w szczególnie trudnej sytuacji znalazła się także branża gastronomiczna. W związku z tym, Stowarzyszenie Kucharzy Polskich przeprowadziło akcję wsparcia żywnościowego potrzebujących kucharzy, zrzeszonych w tej organizacji, a Sokołów włączył się w te działania, przekazując produkty do przygotowywanych paczek.
- Cieszę się, że nasza pomoc sprawnie trafiła do potrzebujących – mówi Bogusław Miszczuk, Prezes Zarządu Sokołów S.A. – Sokołowskie produkty trafiły do ponad tysiąca świątecznych paczek. Jestem przekonany, że w tym wyjątkowym czasie będzie to realne wsparcie dla wszystkich obdarowanych.

(INFO/FOT. SOKOŁÓW S.A.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (8)

kierowca kierowca

28 1

Panie Miszczuk wszystkim pan pomaga na około i w tańcu z gwiazdami i jaka to melodia a asfalt na drodze do pana firmy tzw. ZAKŁADÓWCE to rzygać się chce nie dość że pana samochody firmowe rozwalają zawieszenie ale i pracowników oraz klijentów.Pomyśl pan o tym problemie i w tym kierunku za sponsoruj może nie w całości remont drogi jako wielki SOKOŁÓW SA. to mieszkańcy będą pana chwalić. 07:20, 17.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do kierowcaDo kierowca

30 0

Firma chwali się odpowiedzialnością społeczną a czy ktoś widział, żeby w mieście otrzymał ktoś pomoc. Taka Aleja 550 lecia to powinna być wizytówka zakładów a co jest, każdy widzi. Dlatego prezesie więcej na to co bliżej, na lokalne potrzeby, na potrzeby lokalne tych co pracują w zakładach i przynoszą zakładom zyski a nie na tańce z gwiazdami. 07:54, 17.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TadekTadek

12 1

Za tę drogę co ktoś to polepijł powinien siedzieć. 08:36, 18.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do Tadkado Tadka

21 0

Za to, że na produkcji pracują obcokrajowcy i więźniowie a Polacy nie zarabiają tyle ile powinni to też powinien ktoś odpowiedzieć. 08:58, 18.12.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

polopolo

7 0

to prawda 15:10, 19.12.2020


Tylko, że.Tylko, że.

12 0

Rolnikom płaci za żywiec po 3,20 / kg. , a w sklepach byle ,, kiełbasina ,, po 25 - 30 zł i Szczerzy ząbki. 15:44, 20.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zwyczajna podsuszanaZwyczajna podsuszana

0 7

Bo to się niezadowole ćwoki, krytykujące poczynania Pana Miszczuka marketing nazywa🤣 14:46, 21.12.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

hahahahahaha

6 0

ćwok to cię zrobił i zapomniał zakopać 07:10, 23.12.2020


REKLAMA
REKLAMA
0%