Zamknij

IMGW: w weekend duży kontrast temperatury między północą a południem; na Podlasiu nawet do -23 st. C

21:08, 05.02.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

"Jeśli chodzi o noc z piątku na sobotę, to cały czas będziemy mieć do czynienia z dużym kontrastem temperatury pomiędzy północną, północno-wschodnią Polską, a południem kraju" - powiedział PAP synoptyk IMGW Szymon Ogórek. Na północy temperatura może spaść tej nocy do nawet około -20 st. C. "W centrum będzie około -9 st. C. Najcieplej będzie na południu: do około miejscami -2 st. C" - dodał.

W nadchodzący weekend będzie duży kontrast temperatury między północą a południem kraju. Na północ będzie bardzo zimo - temperatura w nocy z soboty na niedzielę na Podlasiu spadnie nawet do -23 st. C. Na południu już będzie znacznie cieplej - mróz najwyżej kilkustopniowy, ale utrzymywać się będzie zachmurzenie i opady śniegu.

Na silny mróz narażony są województwa północno-wschodnie, czyli podlaskie, warmińsko-mazurskie, a także w głębi lądu pomorskie, zachodnio-pomorskie oraz północno-wschodnia część Mazowsza i północna Lubelszczyzna.

Z kolei na południu cały czas będzie utrzymywać się zachmurzenie. "Na południu będzie pochmurnie i będą słabe występować opady śniegu, a w obszarach górskich przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść miejscami nawet 5 cm" - mówił. Przelotny śnieg może też padać na wybrzeżu, a także a na północnych krańcach Polski.

W sobotę kontrast termiczny będzie się utrzymywał i będzie bardzo duży. Mimo tego, że w dzień na północnym wschodzie będzie słonecznie, to będzie nadal bardzo mroźnie - w najcieplejszym momencie dnia będzie około -11 st. C na Suwalszczyźnie. Znacznie cieplej będzie m.in. w opolski, dolnośląskim i w południowo-zachodniej części kraju - tam będzie około 0 st. C. w najcieplejszym momencie dnia. W sobotę przeważnie powinno być pogodnie, choć nadal na południu będzie występować zachmurzenie i opady śniegu.

Kolejnej nocy - z soboty na niedzielę - zachmurzenie i opady śniegu z południu zaczną się przemieszczać w głąb lądu. Będzie też wiało, ale umiarkowanie. Ten wiatr może być jednak porywisty - zatem dodatkowo może obniżać odczuwalną temperaturę. Na północnym-wschodzie cały czas mroźnie - na Podlasiu temperatura w nocy może spaść do nawet -23 st. C. "Podlasie, Suwalszczyzna, Mazury - tutaj tej nocy będzie najchłodniej" - mówił synoptyk. Nadal najcieplej będzie na południu - tam będzie tylko kilkustopniowy mróz.

W niedzielę - poza krańcami północnymi i północnym-wschodem - będzie pochmurnie i może padać śnieg. Na południu i południowym wschodzie śnieg może padać mocniej. Na północnym-wschodzie nadal mroźnie - do nawet -12 st. C w dzień. Na południu około -2, -3 st. C. W Zakopanem temperatura na plusie - około 1 st. C. (PAP)

autorka: Natalia Kamińska

nmk/ robs/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

E tam.E tam.

3 1

Za Niemca to dopiero były mrozy , aż drzewa trzeszczały i to przez 2 - 3 miesiące. 08:32, 06.02.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

dsaxdsax

0 0

trochę pamiętam był człowiek młody co to było frajda dziś to byśmy pozamarzali jak Niemcy pod Stalingradem 22:12, 14.02.2021


xvxxvx

0 0

jak by była zima jk w latach 70 to byśmy po tygodniu chleba nie jedli jak by zaspy to toby dopiero byłby głód to jest zima jak by to było w maju to jest problem 22:09, 14.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%