Zamknij
REKLAMA

Licealiści z SLO na debacie w Pałacu Prezydenckim

16:48, 23.02.2021 | INFO: KANCELARIA PREZYDENTA/FOT. GRZEGORZ JAKUBOWSKI-KPRP
Skomentuj
REKLAMA

Z okazji obchodzonego 21 lutego Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, w Pałacu Prezydenckim odbyła się debata ze zdalnym udziałem tegorocznych maturzystów z Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego.

Pandemia wpłynęła na wszystkie obszary naszego życia, w tym na język, o czym najlepiej świadczy wygrana słowa „koronawirus” w plebiscycie na Słowo Roku 2020.
Gośćmi Pierwszej Damy były dr Magdalena Wanot-Miśtura z Instytutu Języka Polskiego Wydziału Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz redaktor Agnieszka Kunikowska, która w Programie I Polskiego Radia prowadzi cykliczne audycje o języku. Dyskutowano o językowym odzwierciedleniu rzeczywistości oraz budowaniu i umacnianiu wspólnoty komunikacyjnej, również w jej wirtualnym aspekcie, który ze względu na pojawienie się Covid-19 stał się naszą codziennością.
Zmiany językowe oceniali także przedstawiciele młodego pokolenia: licealiści z Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Sokołowie Podlaskim uczestniczący w przedmaturalnych konsultacjach.
Podczas debaty poruszono zagadnienia dotyczące nowych słów i wyrażeń, które pojawiły się w czasie pandemii, rozmawiano o tym, w jaki sposób język pomaga nam uporać się z nową rzeczywistością i ją tłumaczyć, a także o właściwym doborze słownictwa podczas tegorocznego egzaminu maturalnego.
Zachęcamy do obejrzenia debaty!
 

 

(INFO: KANCELARIA PREZYDENTA/FOT. GRZEGORZ JAKUBOWSKI-KPRP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

MM

0 1

Co za żenująca "debata". Fajnie, że dali uczniom dojść do głosu.

Ci ludzie są maksymalnie oderwani od rzeczywistości.
09:37, 24.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%