Zamknij
REKLAMA

Żołnierze WOT pomagają w transporcie tlenu i środków ochrony do szpitali

11:52, 09.04.2021 | ANETA SZCZEPANIAK/ 5. MBOT
Skomentuj
REKLAMA

Święta Wielkanocne okazały się czasem wytchnienia również dla wielu żołnierzy, niestety część z nich nadal pełniła służby w szpitalach wspierając personel medyczny np. w opiece nad pacjentami leżącymi. Zaraz po świętach terytorialsi zostali zaangażowani do nowych zadań m.in. dystrybucji środków ochrony indywidualnej do szpitali.

Codziennie do walki z pandemią zaangażowanych jest ponad 300 żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej wspieranych przez żołnierzy zawodowych z wojsk operacyjnych. Dziś do wykonywania zadań w ramach operacji „Trwała Odorność” na terenie północnego Mazowsza oddelegowanych zostało 337 żołnierzy, z czego 178 wspiera placówki medyczne i szpitale.
Zaraz po świętach terytorialsi zostali zaangażowani do dystrybucji środków ochrony indywidualnej, które codziennie transportują z Wojewódzkiego Magazynu Przeciwpowodziowego i Obrony Cywilnej w Nowych Grobicach. Środki zostały dostarczone do placówek, m.in. w Pułtusku, Ostrołęce, Warszawie, Ciechanowie, Łosicach, Mińsku Mazowieckim, Przasnyszu, Wyszkowie, Wołominie, Drewnicy oraz Żurominie. W kolejnych dniach transporty dotarły do Sokołowa Podlaskiego, Zielonki oraz dwóch szpitali warszawskich. Na piątek planowana jest dystrybucja środków do kolejnych dwóch szpitali w Warszawie oraz do Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach. Poniedziałek, 12 kwietnia, będzie ostatnim dniem kiedy terytorialsi będą dostarczać płyny dezynfekcyjne, maseczki i przyłbice do placówek medycznych. Ostatni transport zrealizują żołnierze z Zegrza i trafi on do jednego ze szpitali w Warszawie oraz w Radzyminie.
Transporty żywności czy środków dezynfekcyjnych i środków ochrony osobistej to zadania, które realizowane są w ramach wsparcia samorządów. Początek kwietnia przyniósł też nowe zadanie transportowe w postaci dostarczania tlenu do szpitali. Żołnierze z odpowiednimi kwalifikacjami transportowali cysternami tlen, który pozwolił napełnić butle w 10 szpitalach w na terenie całej Polski.

(ANETA SZCZEPANIAK/ 5. MBOT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

Antoni M. Antoni M.

7 1

Terytolialsi to terytolialsi tamto. A ja widzialam w naszym szpitalu innych zolnierzy takich co mieli na rekawach żółte syrenki. Żołnierze aż z Warszawy? Terytolialsi to tylko chyba temperature mierzą na wejściu 14:39, 09.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PowiatowyPowiatowy

7 3

Brawo dla prezesa PSL Kosiniaka Kamysza który pracuje jako wolontariusz w szpitalu.
15:32, 09.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Bo chce...Bo chce...

2 6

Zabłysnąć !... I tak ,, schlapał SOBIE ,, OFEM i wiekiem emerytalnym. Pewnie myśli , że ,, słupki ,, dygną PSL-u. Ludzie pamiętają. 17:26, 09.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do - Powiatowydo - Powiatowy

2 6

A ile zarabia miesięcznie ,, kończynka ,, -- Pyta frajer... 17:34, 09.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PowiatowyPowiatowy

6 4

Ciekawe czy Kraska wie co to jest wolontariat ? 21:41, 09.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do Powiatowy...Do Powiatowy...

1 1

Wie , wie -- Spokojna TWOJA rozczochrana !!!. 17:18, 12.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

@ Powiatowy i inni..@ Powiatowy i inni..

2 1

Już zapomnieliście jak chłopom 5 , a babom 7 lat dołożył pracy - To w nagrodę jaj-- MU wyliżcie. 17:29, 12.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%