Zamknij
REKLAMA

Harcerze odebrali Betlejemskie Światło Pokoju

19:02, 13.12.2021 | 22. GDH AZYMUTY
Skomentuj
REKLAMA

Aby zagościć w naszych domach, pokonuje długą drogę - aż z Betlejem Światło to jest znakiem pokoju, poświadczeniem wzajemnego zrozumienia oraz symbolem pojednania między narodami.

12 grudnia reprezentacja 22. Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej Azymuty: Oliwia Szymczak, Oliwia Szustak, Asia Kryszczuk, Jan Kryszczuk, Patryk Połog, Bartek Niemirka, Marta Zawadzka, Oliwia Koc z zuchną Pauliną Połog z 22. Gromady Zuchowej Łowcy i drużynowym pwd. Adamem Mazurkiem, weszła w skład reprezentacji Hufca ZHP Sokołów Podlaski odbierającej Betlejemskie Światło Pokoju z Katedry w Płocku. Światło z Betlejem przyniesione harcerskimi dłońmi odbyło długą drogę do Polski, gdzie z Zakopanego rozjechało się na cały nasz kraj, aby 24 grudnia wszyscy mogli zasiadać przy blasku tego wyjątkowego światła. Tegoroczne hasło to ”Światło Nadziei”. Światło harcerze otrzymali z rąk komendanta chorągwi hm. Cezarego Supła. Podczas wyjazdu 22. GDH zwiedzała też przepiękną świąteczną świetlną wystawę. A już za tydzień 19 grudnia zuchy z 22 GZ Łowcy Przygód i harcerze 22. GDH AZYMUTY wniosą BŚP do 4 kościołów w gminie Jabłonna Lacka. O godzinie 8.30 światło wniesione będzie do kościoła w Jabłonnie Lackiej, a o 9.00 do kościołów w Wirowie, Czekanowie i Gródku.

Wnoszenie BŚP do kościołów na stałe wpisało się w kalendarz przedsięwzięć 22. GZ i 22. GDH, stając się przepięknym gestem harcerzy i zuchów. Tego dnia muszą oni wykazać się dużymi umiejętnościami logistycznymi, aby być w 4 miejscach jednocześnie, a wszystko po to, aby jak najwięcej osób mogło zasiąść do wieczerzy wigilijnej przy blasku światła Groty Narodzenia Jezusa.

(22. GDH AZYMUTY)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%