Zamknij

Dzień strażaka dla druhów z powiatu był bardzo pracowity

22:58, 04.05.2018 | INFO/FOT. SAMOCHODY RATOWNICZE NA FB
REKLAMA
Skomentuj

4 maja to dzień Świętego Floriana, w którym strażacy zawodowi i ochotnicy obchodzą swoje święto. Nie każdemu jest dane przeżyć ten dzień w spokoju...

W piątek, 4 maja, ochotnicy z powiatu sokołowskiego interweniowali trzykrotnie w związku z pożarami traw oraz plamą oleju.
Pierwsze zgłoszenie wpłynęło do SKKP około godziny 11.30. Wynikało z niego, że na trasie Baczki - Szkopy w gminie Repki płonie trawa oraz drzewo. Na miejsce skierowana została  jednostka OSP Szkopy. Do zadań strażaków po dojechaniu na miejsce należało  ugaszenie płonącej trawy krzaków oraz drzewa przy pomocy "szybkiego natarcia".
Kolejne zgłoszenie dyspozytor odebrał około godziny 12.15. W Jabłonnie Lackiej na ulicy Sienkiewicza na jezdni była plama oleju. Po dotarciu na miejsce strażacy potwierdzili zgłoszenie. Ponadto poinformowali dyspozytora o kolejnych plamach znajdujących sie na ulicy Targowej oraz na parkingu pod bankiem. Do zadań strażaków z OSP Jabłonna Lacka należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz przy użyciu sorbentu zneutralizowanie plam ropopochodnych
Ostatnie w tym dniu zgłoszenie wpłynęło o godzinie 15. Tym razem dotyczyło pożaru traw na trasie Korabie - Kudelczyn w gminie Bielany. Na miejsce skierowana została jednostka z OSP Rozbity Kamień. Na miejscu okazało się ze płonie nie trawa lecz Las. Na miejsce wysłane zostały dodatkowo 2 zastępy straży pożarnej – z JRG Sokołów i OSP Bielany. Do zadań strażaków należało ugaszenie oraz dokładne przelanie ściółki leśnej.

 

(INFO/FOT. SAMOCHODY RATOWNICZE NA FB)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone