Zamknij

Ktoś podpalił las na pograniczu dwóch powiatów

19:11, 03.10.2018 | INFO/FOT. SAMOCHODY RATOWNICZE NA FB
REKLAMA
Skomentuj

1 października po godzinie 16 do służb ratowniczych w Sokołowie Podlaskim wpłynęło zgłoszenie o widocznym dymie nad lasem w miejscowości Nowa Maliszewa.

Ze względu na to, że jest to pogranicze powiatów sokołowskiego i ostrowskiego, na miejsce zdarzenia skierowane zostały jednostki z dwóch powiatów. Strażacy mieli trudności z dotarciem na miejsce, gdzie wybuchł pożar ściółki leśnej na znacznym obszarze. Ochotnicy oraz zawodowcy przystąpili natychmiast do gaszenia pożaru, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się ognia.
Niestety, kolejnym utrudnieniem podczas tej akcji było zaopatrzenie wodne. Po wodę trzeba było jeździć około 8 km od miejsca pożaru, z tego względu na miejsce pożaru skierowane zostały dodatkowe dwa ciężkie zastępy z OSP Chruszczewka oraz z OSP Rytele Święckie
Po ugaszeniu pożaru przy pomocy prądów wody oraz tłumic, strażakom pozostało dokładne przelewanie i przekopanie ściółki aby zapobiec ponownemu zapłonowi. Łączne spłonęło około 1,5h lasu. Akcja strażaków trwałą do późnych godzin nocnych. Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej celowe zaprószenie ognia.

(INFO/FOT. SAMOCHODY RATOWNICZE NA FB)
REKLAMA

Komentarze (2)

obserwator.obserwator.

2 2

Idzie zima trzeba kupić taniego opału po trzebieży, TO BZYK. 15:05, 04.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

obcy gapobcy gap

3 0

Kto zgłosi się pierwszy po zakup-to ON-------- BRRRRAĆ GO. 15:10, 04.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone