Zamknij

Nocny pożar kotłowni w miejscowości Gródek-Dwór

21:40, 07.10.2018 | INFO/FOT. SAMOCHODY RATOWNICZE NA FB
REKLAMA
Skomentuj

W niedzielę, 7 października, około godziny 3:20 w nocy służby ratownicze zaalarmowano o pożarze w budynku mieszkalnym w gminie Jabłonna Lacka.

Na miejsce zdarzenia skierowano 3 zastępy OSP oraz jeden zastęp z JRG Sokołów Podlaski. Przybyli na miejsce strażacy po wstępnym rozpoznaniu stwierdzili pożaru kotłowni w budynku mieszkalnym. Druhowie wyposażeniu w aparaty ochrony układu oddechowego oraz linię gaśniczą weszli do wnętrza kotłowni, by jak najszybciej zlokalizować źródło ognia. Wewnątrz pomieszczenia panowało silne zadymienie, co utrudniało pracę strażakom. Część z nich w między czasie przystąpiła do budowania kolejnej linii gaśniczej, sprawienia masztów oświetleniowych do oświetlenia budynku jak i samego pomieszczenia, oraz rozstawienia i uruchomienia wentylatora oddymiającego, który ułatwił pracę roty strażaków będących w kotłowni. Na samym początku akcji właściciel powiadomił strażaków, iż odciął dopływ prądu w budynku.
Po zlokalizowaniu źródła ognia, oraz jego całkowitym ugaszeniu przystąpiono do wynoszenia wszystkich przedmiotów, nadpalonych elementów lub całkowicie spalonych, znajdujących się w kotłowni. Każdy został dokładnie przelany, a pomieszczenie kotłowni przewietrzone. Na koniec działań strażacy przy użyciu kamery termowizyjnej sprawdzili czy w budynku nie ma nigdzie ukrytych zarzewi ognia. Akcja zakończyła się po godzinie 5:00 rano.

(INFO/FOT. SAMOCHODY RATOWNICZE NA FB)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone