Zamknij

Strażacy walczyli z dużym pożarem łąki i lasu

21:23, 06.04.2019 | INFO/FOT. SAMOCHODY RATOWNICZE NA FB
REKLAMA
Skomentuj

W sobotę, 6 kwietnia, w miejscowości Kolonia Złotki, na pograniczu powiatów sokołowskiego i węgrowskiego palił się las oraz łąki na znacznej powierzchni.

Ogień wybuchł po południu, szybko się rozprzestrzeniał ze względu na silny wiatr. W akcji gaśniczej brały udział jednostki z JRG Sokołów oraz OSP Kosów Lacki, Rytele Święckie, Trzciniec Mały, Trzciniec Duży, Wólka Okrąglik oraz zastępy z powiatu węgrowskiego. Na miejscu akcją gaśniczą kierowali komendant powiatowy PSP w Sokołowie Podlaskim st. bryg. Tomasz Wilk wraz z dowódcą z JRG Sokołów Podlaski mł. bryg. Pawłem Dmowskim.
Ogień objął 4 hektary lasu, był to tzw. pożar wierzchołkowy, przebiegający w koronach drzew, bardzo trudny do opanowania. Przy tym rodzaju pożaru powstają zawsze silne prądy powietrzne, które rozrzucają palące się części koron na duże odległości.
Ogień został opanowany oraz dogaszony po godzinie 17.
Na terenie powiatu sokołowskiego panuje susza, szczególnie odczuwalna w lasach. W ostatnich dniach wieją też wiatry. Strażacy apelują do mieszkańców o zachowanie ostrożności i o odpowiedzialne postępowanie.

(INFO/FOT. SAMOCHODY RATOWNICZE NA FB)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

z KSRG.z KSRG.

14 0

Wielki ,, szacun ,, dla wszystkich STRAŻAKÓW - bez wyjątku. 09:54, 07.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone