Zamknij

Groźne pożary traw. W Noskach mieszkańcy uratowali las.

21:09, 14.04.2019 | INFO/FOT. SAMOCHODY RATOWNICZE NA FB
REKLAMA
Skomentuj

W niedzielę płonęły suche trawy w gminie Ceranów i las w Grzymałach, w sobotę trawy w gminie Repki.

W niedzielę, 14 kwietnia, około godziny 12:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Sokołowie Podlaskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze trawy w bliskiej odległości lasu w miejscowości Noski (gm Ceranów). Na miejsce skierowane zostały 2 zastępy straży pożarnej z OSP Ceranów i OSP Rytele Olechny. Po dotarciu na miejsce strażacy potwierdzili treść zgłoszenia. Do ich zadań należało jak najszybsze ugaszenie pożaru oraz niedopuszczenie do rozprzestrzenienia się pożaru na pobliski las. Po ugaszeniu pożaru pogorzelisko zostało dokładnie przelane a akcja zakończona.
Na wielką pochwalę zasługuje postawa mieszkańców miejscowości, którzy przed przybyciem jednostek straży pożarnej sami zaczęli gasić pożar, dzięki czemu nie rozprzestrzenił się on na pobliski las.
OSP Ceranów w niedzielę jeszcze raz wyjechała do pożaru. W południe płonęła trawa na wałach na wysokości miejscowości Kamianka Nadbużna po stronie powiatu sokołowskiego. Dodatkowo na miejsce zdarzenia zadysponowane została jednostka OSP Dzięcioły Dalsze.
W niedzielę po południu wybuchł pożar lasu w miejscowości Grzymały, gasili go strażacy z powiatów sokołowskiego i węgrowskiego. Ogień szybko się rozprzestrzeniał, na miejsce wysłana została cysterna z JRG Sokołów Podlaski. Strażacy po ugaszeniu ognia przez długi czas dogaszali pogorzelisko. Spłonęły łącznie 3-4 hektary lasu.
W sobotę miał miejsce pożar traw oraz śmieci w bliskiej odległości lasu w miejscowości Ostrowiec
Na miejscu akcję gaśniczą prowadziły zastępy straży pożarnej OSP Skrzeszew i OSP Szkopy.

(INFO/FOT. SAMOCHODY RATOWNICZE NA FB)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

..

5 0

To OSP KSRG Wyrozeby nie miały bliżej do Ostrowca, niż OSP KSRG Skrzeszew? 21:45, 14.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

3 0

Co to za bzdury że mieszkańcy miejscowości Noski gasili pożar, pożar ugasili strażacy z OSP Wólka Rytelska natomiast OSP Ceranów i OSP Rytele Olechny zabezpieczyali aby pożar się nierozprzestrzeniał. 22:20, 14.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Strażak do redakcji Strażak do redakcji

4 2

Przeczytajcie swój artykół i zastanówcie się kto zapobiegł rozprzestrzenianiu się pożaru na pobliski las bo na początku piszecie że strażacy z OSP a później że mieszkańcy kto wogóle to pisze chyba 5-latek. 22:35, 14.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone