Zamknij

Czy to kolejne celowe podpalenie w gminie Sabnie?

21:07, 05.05.2019 | INFO/FOT. SAMOCHODY RATOWNICZE NA FB
REKLAMA
Skomentuj

W niedzielę, 5 maja, około godziny 1:20 w nocy, do służb ratowniczych w Sokołowie Podlaskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze pustostanu w miejscowości Jadwisin w gminie Sabnie.

Na miejsce początkowo skierowane zostały 3 zastępy OSP oraz zastęp z JRG Sokołów Podlaski. Po dotarciu na miejsce strażacy zastali w pełni rozwinięty pożar murowanego budynku gospodarczego. Działania strażaków skupiły się na ugaszeniu pożaru oraz niedopuszczeniu do rozprzestrzenienia się ognia na pobliski las. Ze względu na duże zadymienie część strażaków musiała pracować w aparatach ochronny układu oddechowego. Podczas akcji całkowitemu zawaleniu uległ dach budynku, co znacznie utrudniło akcję strażakom.

Po wstępnym opanowaniu pożaru i częściowym jego ugaszeniu okazało się, że budynek w całości wypełniony jest słomą. To oznaczało, że strażaków będących na miejscu czeka wielogodzinna akcja dogaszania pożaru oraz żmudne wynoszenie słomy z budynku i dokładne jej przelanie. Z tego względu na miejsce skierowana została kolejna jednostka OSP. Strażakom w żmudnej akcji znacznie pomógł jeden z gospodarzy, który sprzętem rolniczym wywoził słomę z budynku na zewnątrz.

Działania strażaków zakończyły się po godzinie 11:00. Najprawdopodobniej było to kolejne celowe podpalenie w gminie Sabnie w ostatnim czasie.

(INFO/FOT. SAMOCHODY RATOWNICZE NA FB)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Strażak - x...Strażak - x...

2 1

Dorwać ,,piromana ,, i przykładowo na pokazówce na głównym placu Sokołowa dokładnie ukarać. Tu nie ma co zasłaniać się ochrono danych osobowych. 14:29, 06.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone