Zamknij
REKLAMA

Trzy pociski w lesie w Justynowie, jeden na polu w Brodaczach.

23:15, 08.11.2019 | ASP. JAKUB WIĘSAK
Skomentuj
REKLAMA

Wiosną i jesienią sokołowscy policjanci często otrzymują zgłoszenia o znalezieniu niewybuchów m.in na polach i w lasach. W związku z tym apelujemy do osób znajdujących tego typu "rzeczy" o zachowanie ostrożności.

W poniedziałek rano (4.11.2019r.) Dyżurny sokołowskiej komendy otrzymał zgłoszenie od mężczyzny o znalezieniu w lesie, na terenie miejscowości Justynów w gminie Sokołów Podlaski niewybuchów. Dyżurny na miejsce skierował policjantów z grupy rozpoznania pirotechnicznego. Na miejscu  mundurowi ujawnili trzy pociski o długości 62 cm i średnicy 8 cm, które prawdopodobnie pochodziły z czasów II wojny światowej. Do momentu przejęcia pocisków przez patrol rozminowania, policjanci zabezpieczali miejsce przed dostępem innych osób.
8 listopada dyżurny sokołowskiej komendy otrzymał zgłoszenie od mężczyzny o znalezieniu na polu w miejscowości Brodacze w gminie a Bielany niewybuchu. Na miejscu policjanci z grupy rozpoznania pirotechnicznego ustalili, że mężczyzna podczas wykonywanych prac polowych ujawnił pocisk moździeżowy o długości 27 cm i średnicy 8,2 cm. Policjanci zabezpieczają miejsce do czasu przyjazdu patrolu saperskiego.
W przypadku znalezienia niewybuchu apelujemy o zachowanie ostrożności. Każda próba podniesienia niewybuchu może skończyć się niekontrolowaną eksplozją, dlatego o każdym tego typu znalezisku należy jak najszybciej powiadomić Policję.

(ASP. JAKUB WIĘSAK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

Pow...Pow...

3 4

Dziwne , że w sokołowskiej policji są pirotechnicy - pierwsze słyszę. 11:03, 09.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

abcabc

6 0

Przeczytaj jeszcze raz
Dyżurny na miejsce skierował policjantów z grupy rozpoznania pirotechnicznego, to nie znaczy że są pirotechnikami 11:29, 09.11.2019


Z pow.Z pow.

3 0

Oczywiście , że są pirotechnicy w Sokołowskiej policji -- tylko , że od ,, petard sylwestrowych ,, 09:14, 11.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XZV.XZV.

2 0

Trzeba było wezwać Marka i Edka [ złomiarzy ] mieli by chłopy trochę ,, miedzi ,, 16:42, 12.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA