Zamknij
REKLAMA

Maile o bombach dotarły także do szkół w naszym powiecie

20:58, 02.10.2020 | BGG/FOT. ARCHIWUM
Skomentuj
REKLAMA

W naszym regionie znów ktoś rozsyła do szkół maile z informacją, że w placówce znajduje się ładunek wybuchowy.

W piątek, 2 października, z powodu takiego maila w Szkole Podstawowej nr 12 w Siedlcach zarządzono ewakuację uczniów i personelu, a policjanci i strażacy przeszukali budynek. Służby ratunkowe z powiatu węgrowskiego dwa razy interweniowały po „bombowym mailu” - w podstawówkach w Stoczku oraz w Grębkowie. Oczywiście w żadnym z tych miejsc ładunków wybuchowych nie znaleziono. Ale problem nie ominął też powiatu sokołowskiego.

- Od początku tygodnia w całym kraju dyrektorzy szkół otrzymują maile o tym że w szkole znajduje się niebezpieczna paczka. Na terenie naszego powiatu było kilka zgłoszeń od dyrektorów o takich mailach. Nie było ewakuacji uczniów. Zajęcia odbywały się normalnie. Maile te zostały uznane w całym kraju jako mało wiarygodne – informuje asp. Jakub Więsak, rzecznik prasowy sokołowskiej policji.

W 2019 r. podczas matur maile z informacjami o podłożonych bombach trafiły do ok. 700 szkół w Polsce. Wszystkie alarmy okazały się fałszywe. Policja podjęła wówczas akcję nocnego patrolowania szkół, by mieć pewność, że w placówkach nie zostaną podłożone ładunki, a egzaminy będą mogły przebiegać bez zakłóceń. 
W maju tego roku radio RMF FM, powołując się na ustalenia polskich śledczych, którzy badają tę sprawę, podało, że za fałszywymi alarmami bombowymi podczas ubiegłorocznych matur stoją rosyjskie specsłużby. - Według ustaleń polskich śledczych to rosyjskie służby mają stać za fałszywymi informacjami o bombach, na co mają wskazywać szczegółowe analizy połączeń internetowych. Doprowadziły one do serwerów, które znajdują się w Sankt Petersburgu - informowała rozgłośnia. Serwery te miały być już wcześniej wykorzystywane "do rozsyłania różnych treści, które miały wywołać zamieszanie w różnych częściach świata".

(BGG/FOT. ARCHIWUM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

z - OSP-KSRG.z - OSP-KSRG.

2 0

Trzeba w końcu karać -- grzywna + koszty wszystkich służb -- i ,,, będzie spoko ,,, 17:48, 03.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AhmedAhmed

2 1

Rosyjskie służby? To że z tamtad jet IP nie znaczy że to rosyjskie służby... Może to amerykańskie służby? Sianie takiej propagandy mija się z celem, a zdradzę rąbka tajemnicy, Polska Policji pracuje dla amerykańskich służb a nie Polaków, a rosyjskie służby służą tylko jako temat zastępczy dla ciemnogrodu. Dlatego od zawsze nakręca się temat że Rosja zła a Amereka nas obroni ;) 14:23, 04.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%