Zamknij
REKLAMA

Dwaj bracia wysadzili bankomat w Sokołowie. Ale nie poszło tak, jak zaplanowali...

09:37, 08.04.2021 | ASP. JAKUB WIĘSAK/FOT. ARCHIWUM
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci z Sokołowa Podlaskiego ustalili i zatrzymali podejrzanych o włamania i usiłowania kradzieży pieniędzy z bankomatu. Dwaj bracia, po kilkumiesięcznej pracy śledczych, przyznali się do wysadzenia bankomatu. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Do przestępstwa doszło pod koniec sierpnia ubiegłego roku.

Sprawcy pod osłoną nocy przyjechali autem przed sieć sklepów na terenie Sokołowa Podlaskiego. Przy pomocy łomu pokonali pierwsze zabezpieczenie bankomatu, a następnie go wysadzili. Jednak zamierzonego celu nie osiągnęli. Po wysadzeniu bankomatu włamywaczom nie udało się otworzyć kasetki z gotówką. Uszkodzony bankomat pozostał na miejscu.

Sokołowscy policjanci po otrzymaniu zgłoszenia usiłowania kradzieży z włamaniem natychmiast przystąpili do poszukiwania sprawców. Na miejscu przestępstwa, przez wiele godzin, pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza. Doświadczenie policyjnych techników i staranność prowadzonych czynności pozwoliły na znalezienie i zabezpieczenie śladów, które w później miały istotny wpływ na przebieg sprawy. Następnego dnia po zdarzeniu kryminalni sokołowskiej komendy zatrzymali mężczyzn, którzy mogli mieć związek z tym zdarzeniem. W lesie znaleźli porzucony samochód, który służył do popełnienia przestępstwa. Daewoo oblane było benzyną.
W wyniku poczynionych ustaleń i zebranych dowodów dwaj bracia (21 i 32 lata) usłyszeli zarzuty włamania do bankomatu i usiłowania kradzieży pieniędzy oraz umyślnego zniszczenia bankomatu.
Mężczyźni nie przyznali się do zarzutów. Jednak zebrane dowody przyczyniły się do tego, że sąd na wniosek prokuratora wobec braci zastosował tymczasowy areszt. Po kilku miesiącach ciężkiej pracy funkcjonariuszy zebrany materiał dowodowy oraz opinie biegłych wskazywały jednoznacznie, że przestępstwa mogli dopuścić się zatrzymani bracia. Podejrzani po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(ASP. JAKUB WIĘSAK/FOT. ARCHIWUM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

Kamcio001Kamcio001

4 3

Dwa *%#)!& 11:06, 08.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


NNNN

2 3

Co takiego zrobili w tym bankomacie, że grozi im dziesięć lat ? Napisali prawdę o ministrze premierze czy innym ? 08:36, 09.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Ciekawe...Ciekawe...

1 0

Jak by ci dom obrobili, to też byś żartował "co takiego zrobili"? Darłbyś japę, że jesteś taki poszkodowany 10:12, 09.04.2021


Adolf i BenitoAdolf i Benito

4 1

Czemu - "droga" redakcjo tak kochacie cenzurę? Czy aby przypadkiem nie jest to przejaw mentalności totalniackiej? Swobodna dyskusja, nawet jeśli nie do końca mądra, to przynosi wam wejścia na stronę. A tylko wejścia generują sens zamieszczania reklam, czyli wpływy dla Was. Chyba, że wierzycie, że niebotyczny poziom Waszych tekstów tak ekscytuje Waszych odbiorców, że już żyć nie mogą bez tej jakże radosnej twórczości? 14:01, 09.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OJ,,,OJ,,,

1 0

Zabrakło matczynej opieki i chłopcy poszli w nie odpowiednią stronę -- przykre to. 17:05, 12.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%