Zamknij
REKLAMA

Znów nocne podpalenie. Spłonęło 400 bel słomy - pasza dla zwierząt.

12:34, 09.04.2021 | BGG/FOT. OSP MURSY STARE
Skomentuj
REKLAMA

W nocy strażacy walczyli z dużym pożarem, który wybuchł w miejscowości Kolonia Lebiedzie w gminie Sterdyń. To kolejne w ostatnim czasie podpalenie na terenie powiatu.

Służby ratownicze o pożarze dużej pryzmy bel ze słomą zaalarmowane zostały 9 kwietnia około. 1 w nocy. W akcji gaśniczej, która trwała do rana, wzięli udział strażacy z JRG Sokołów Podlaski oraz ochotnicy z 7 jednostek z terenu gminy Sterdyń: OSP Sterdyń, OSP Mursy Stare, OSP Chądzyń, OSP Stary Ratyniec, OSP Dzięcioły Bliższe, OSP Dzięcioły Dalsze i OSP Paderewek.
- Prawdopodobnie nocny pożar powstał na skutek podpalenia. W ciągu ostatniego miesiąca na terenie powiatu policjanci wszczęli cztery takie postępowania. Nasi funkcjonariusze będą szczegółowo wyjaśniać wszystkie okoliczności tego zdarzenia – informuje asp. Jakub Więsak, rzecznik prasowy sokołowskiej policji.
Straty finansowe w tym przypadku są duże, ale skala kłopotów właściciela pryzmy bel ze słomą jeszcze większa.
- Słoma, która spłonęła w nocy, służyła jako pasza dla zwierząt w dużym gospodarstwie. Rolnik, który utrzymuje dużą liczbę sztuk bydła został pozbawiony zapasów paszy dla swoich zwierząt. A zachowanie osoby, która to zrobiła trudno nawet komentować – mówi wójt gminy Sterdyń Grażyna Sikorska.

(BGG/FOT. OSP MURSY STARE)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Oj,,,Oj,,,

6 1

Zaczeło się. Myślę , że wkrótce wpadnie ,, piroman ,, Policja do dzieła , bo ,, statystyki ,, są nie ubłagane. 17:20, 09.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

No żesz k...No żesz k...

12 1

Teraz podpalacz przyszedł tu z gminy kosowskiej a policja sterdyńska to się nadaje za maski ganiać ludzie muszą sami ująć podpalacza 17:33, 09.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KamilKamil

8 1

Gościu 100% racji. Mandaty za prędkość i maseczki tylko do tego 23:45, 09.04.2021


REKLAMA
0%