Zamknij

W budynku komendy można sprawdzić, czy jesteśmy trzeźwi

22:34, 27.05.2021 | ASP. JAKUB WIĘSAK
Skomentuj
REKLAMA

W recepcji sokołowskiej komendy znajduje się Promiler - proste urządzenie do badania stanu trzeźwości. Nie warto ryzykować i wsiadać za kierownicę auta, jeżeli nie jesteśmy pewni naszego stanu trzeźwości.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. złotych do 60 tys. złotych. Dlatego nie warto ryzykować wsiadając za kierownicę auta po wypiciu alkoholu. Jeżeli nie jesteśmy pewni swojego stanu, sprawdźmy go w sokołowskiej komendzie, a unikniemy konsekwencji prawnych i finansowych.

(ASP. JAKUB WIĘSAK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Super pomysł ..Super pomysł ..

5 0

Daj się poznać, nagrać i zapamiętać. Kolejne "pomiary" - już na drodze - raczej pewne. Baza "dobrze rokujących klientów" do czesania. Chiński alkomat za ok. 25 zł sprawdza się (aż się zdziwiłem). Metoda CHYBA taka, jak w detektorach metanu (rozgrzany cienuuutki platynowy drucik). 20:14, 28.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%