Zamknij
REKLAMA

To spotkanie współorganizowała amerykańska ambasada

18:30, 14.05.2022 | INFO/FOT. ZS NR 1
Skomentuj
REKLAMA

11 maja uczniowie klas 3fp, 2a i 1a Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim wzięli udział w spotkaniu online z tegoroczną stypendystką Fulbrighta Madalyn Fernbach. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach programu Meet America we współpracy z Ambasadą Amerykańską w Warszawie.

Madalyn Fernbach pochodzi z Nowego Jorku. Jest absolwentką Stonehill College, gdzie studiowała neurobiologię. Jako studentka prowadziła badania sprawdzające czy wielojęzyczność wpływa na powrót do zdrowia po afazji, która jest konsekwencją udaru.
Madalyn w USA pracuje jako koordynator badań naukowych w Memorial Sloan Kettering Cancer Center z siedzibą w Nowym Jorku. Po pracy jest wolontariuszką - nauczycielem w Literacy Nassau - programie pomagającym osobom dorosłym uczącym się języka angielskiego w nauce mówienia, czytania i pisania.
Stypendystka obecnie przebywa w Łodzi. Jest English Teaching Assistant. Pomaga uczniom i studentom rozwijać ich umiejętności językowe w dziedzinach takich jak Science, Technology, Engineering and Mathematics (STEM). Swój wolny czas poświęca na spotkania edukacyjne z uczniami podczas, których dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem.
Na takie spotkanie zostali zaproszeni uczniowie z ,,Szarej''. Podczas sesji online Madalyn opowiedziała im o codziennym życiu swoich młodych rodaków, ich marzeniach, ambicjach i wierzeniach. Uczniowie dowiedzieli się co najchętniej studiują młodzi ludzie w Stanach Zjednoczonych, co robią w wolnym, kiedy wyprowadzają się z domu rodzinnego i jak wygląda rynek pracy dla młodego pokolenia w ich ojczyźnie. Amerykanka udzieliła uczniom wskazówek dotyczących uczenia się języków obcych oraz odpowiedziała na ich wszystkie pytania. Na pewno nie jest to ostatnia lekcja języka angielskiego w takiej formule.
Organizatorzy spotkania - p. Magdalena Linczewska oraz p. Marzena Borysiak-Wojewódzka - dziękują p. Adamowi Elbichowi oraz uczniom klasy 2j za wsparcie techniczne oraz uczniom biorącym udział w spotkaniu za świetne przygotowanie.

(INFO/FOT. ZS NR 1)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%