Zamknij
REKLAMA

Uczniowie ze Skrzeszewa w Grecji

08.06, 08.07.2022 INFO/FOT. SP W SKRZESZEWIE Aktualizacja: 08.14, 08.07.2022
Skomentuj
REKLAMA

Od 5 do 18 czerwca dwudziestoosobowa grupa uczniów ze Skrzeszewa wraz z opiekunami przebywała w greckiej miejscowości Katerini położonej na terenie malowniczej Riwiery Olimpijskiej.

[FOTORELACJA]857[/FOTORELACJA]

Młodzież przez dwa tygodnie miała okazję kształtować swoje kompetencje kluczowe, w szczególności z zakresu nauk przyrodniczych, matematycznych, językowych, cyfrowych, świadomości i ekspresji kulturalnej oraz kompetencji osobistych, społecznych i w zakresie uczenia się.

Realizacja projektu odbywała się poprzez udział w zajęciach lekcyjnych, warsztatach, wycieczkach edukacyjnych oraz w zajęciach sportowych, grach i zabawach. W trakcie zajęć uczestnicy mieli okazję uczyć się języka greckiego, poszerzać wiedzę z zakresu kultury, tradycji, zwyczajów, historii i geografii Grecji, uczyli się greckich piosenek i tańców, uczestniczyli również w warsztatach kulinarnych. Pobyt stał się doskonałą okazją do doskonalenia znajomości języka angielskiego poprzez uczestnictwo w codziennych relacjach międzyludzkich.

Zachwyt wzbudziły wycieczki do Masywu Meteorów, na wyspę Skiathos, w góry Olimpu, gdzie między innymi uczniowie mogli podziwiać przepiękny Wąwóz Enipeas, Łaźnie Afrodyty oraz Wodospad Zeusa. Niezapomnianych wrażeń dostarczyła też wycieczka do górskiej wioski Stary Pantelejmon, położonej na wysokości 500m.n.p.m., na wschodnim zboczu masywu Olimp. Odwiedzając takie miejsca uczestnicy wyjazdu zapoznawali się ze specyfiką kultury greckiej, mieli też możliwość doskonalenia swoich kompetencji językowych. Odwiedzając miasta Thesaloniki i miejscowość Dion uczniowie zapoznali się ze starożytnymi budowlami, między innymi zobaczyli ruiny Mauzoleum i Łuku Galeriusza oraz amfiteatr z czasów hellenistycznych.

Wyjazd do Grecji był dla wszystkich uczestników wielkim przeżyciem, mieli okazję zobaczyć kraj, który jest kolebką europejskiej cywilizacji, podziwiać piękne śródziemnomorskie krajobrazy i zwiedzać bezcenne zabytki, pochodzące z różnych epok. Z pewnością pobyt na greckiej ziemi pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczniów.
Po powrocie w szkole został zorganizowany „dzień grecki", na którym zostały zaprezentowane efekty pracy, wykonanej przez uczniów podczas realizacji projektu.
Wyjazd odbył się w ramach projektu PO-WER „Ponadnarodowa mobilność uczniów. Poznajmy się-kultura, tradycja, zwyczaje i obyczaje” Projekt nr: 2012-1-PMU-4259.

(INFO/FOT. SP W SKRZESZEWIE)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%