Zamknij
REKLAMA

Nauczyciele z „Rolnika” w Grecji

10.44, 16.07.2022 BGG/FOT. ZS CKR SOKOŁÓW PODLASKI Aktualizacja: 11.03, 16.07.2022
Skomentuj
REKLAMA

Podczas dwutygodniowego wyjazdu w ramach programu Erasmus+ pedagodzy zdobywają nową wiedzę i szlifują angielski. Wkrótce w ZS CKR część zajęć z przedmiotów zawodowych ma być prowadzona także w tym języku.

[FOTORELACJA]864[/FOTORELACJA]

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wł. St. Reymonta w Sokołowie Podlaskim realizuje projekt „Akredytacja na rzecz mobilności uczniów i kadry w edukacji szkolnej. Rok I” w ramach programu Erasmus+. Jego wartość to 133 553 euro.
Projekt zakłada realizację trzech celów: podniesienie kompetencji językowych kadry i uczniów, podniesienie kompetencji cyfrowych nauczycieli i uczniów oraz rozwój kompetencji osobistych i społecznych uczniów.
Akredytacja w programie Erasmus+ zostaje przyznana na 5 lat, w tym roku w ramach realizacji celów zaplanowane są działania z udziałem 56 uczniów oraz 18 nauczycieli. Uczniowie będą zdobywali kompetencje językowe i cyfrowe w ramach 14-dniowego wyjazdu do szkoły w Grecji. W wakacje przejdą niezbędne szkolenia, wyjazd zaplanowano we wrześniu.
Nauczyciele w ramach projektu będą uczestniczyć w wybranych przez siebie kursach językowych i metodycznych. W tym roku zaplanowano kursy języka angielskiego ICT oraz przeszkolenie grupy nauczycieli z Worda i Exela na różnych poziomach zaawansowania. I również przewidziano dla nich wyjazd do Grecji.

Pedagodzy z „Rolnika” wyjechali do greckiej Leptokarii na początku lipca. Na zajęciach zdobywają wiedzę z multimedialnych zasobów edukacyjnych, uczą się korzystania z nowoczesnych narzędzi TIK wspomagających tworzenie i publikowanie treści online i prezentacji materiałów w środowisku cyfrowym. Doskonalą sztukę konwersacji po angielsku w codziennych sytuacjach poprzez rozmowy, dyskusje, negocjacje, odgrywanie scenek sytuacyjnych. Oprócz nauki, nauczyciele mają też czas na zwiedzanie Grecji – odwiedzili wyspę Skiathos i słynne Meteory – klasztory na górskich szczytach.

Bardzo ważne z punktu widzenia realizacji projektu będzie zapewnienie możliwości dzielenia się zdobytą wiedza przez osoby, które wrócą z mobilności. W tym celu każda z grup po powrocie będzie miała obowiązek opracować prezentację i przedstawić ja pozostałym członkom społeczności szkolnej. Dodatkowo w ramach projektu zaplanowano prowadzenie profilu szkolnego na Facebooku z informacjami na temat działań opartych o wypracowane rezultaty, zorganizowanie seminariów, warsztatów, szkoleń dla nauczycieli, ale również dla uczniów i przekazywanie doświadczeń zdobytych podczas mobilności za granicą oraz szkolenie z prowadzania mini projektów na platformie e-twinning.

- W przypadku kadry oczekujemy także poszerzenia warsztatu metodycznego. Liczymy, że dzięki udziałowi w mobilnościach nauczyciele będą wprowadzać elementy dwujęzyczności i edukacji z wykorzystaniem technologii zarówno do zajęć lekcyjnych jak i pozalekcyjnych – mówi dyrektor ZS CKR w Sokołowie Podlaskim Sławomir Wróblewski.

(BGG/FOT. ZS CKR SOKOŁÓW PODLASKI)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

Rodzic.Rodzic.

5 7

Jak najbardziej wypoczynek i relaks po całym roku ciężkiej pracy w szkole się należy. 14:37, 16.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DokładnieDokładnie

4 6

A jeśli można to jeszcze połączyć z podnoszeniem kwalifikacji, to brawo!!!
Sama bym pojechała... 14:54, 16.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Coś matura nie pykłaCoś matura nie pykła

5 6

Można wiedzieć jaką wiedzę zdobyli w Grecji, a której nie mogli załapać w Polsce? 05:30, 17.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do - Coś matura ----Do - Coś matura ----

3 2

Pilnuj SWĄ ,, latorośl ,, aby się uczyła i ,, pyknie ,, JEJ matura. Godzina 21 a ,, Laski ,, szlifują chodniki w mieście i rżą - to w zwykły dzień. Hanka mówi , że idzie się uczyć do Anki , a Anka odwrotnie -- i finał OBIE chodniki szlifują , albo alejki w parku.
10:24, 17.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JednoJedno

2 5

Jedno pewne. Jest to topowa forma utylizacji podatków polskich i europejskich. Na podwyżki dla belfrów nie ma, ale na palenie pieniędzmi w ramach pseudo szkoleń - jak najbardziej się kasę znajdzie. 12:00, 17.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%