Zamknij
REKLAMA

Tak przedszkolaki z Nowej Wsi obchodziły Światowy Dzień Wody

08.56, 24.03.2021 ANNA GOMZA/ZO W NOWEJ WSI Aktualizacja: 08.57, 24.03.2021
Skomentuj
REKLAMA

Światowy Dzień Wody przypada na 22 marca. Jest to święto najcenniejszego płynu na Ziemi. Woda otacza nas dookoła, aż trudno uwierzyć, że mogłoby nam jej zabraknąć, że już niektórym jej brakuje… Czy potrafimy ją docenić? Czy przedszkolaki wiedzą ile woda znaczy dla nas wszystkich? Do czego służy nam i całemu światu przyrody?

Tradycją Przedszkola w Nowej Wsi stały się obchody Dnia Wody. Ten dzień świętowano 23 marca 2021 r. w obu grupach. W tym roku hasłem przewodnim była sentencja „Docenianie wody".
Przedszkolaki ubrane na niebiesko zebrały się na sali, by wziąć udział w zabawach badawczych i bliżej przyjrzeć się wodzie. Zobaczyły i poznały drogę kropelki począwszy od deszczu poprzez strumień, rzekę, dość skomplikowany proces zasysania oraz oczyszczania wody zanim poleci w naszych kranach i będziemy mogli z niej korzystać. Rozwiązały zagadki obrazkowe „Wodne zawody". Badały zachowanie się niektórych ciał w wodzie: sól, piasek, papier. Zbudowały filtr wody, niezbędny do jej spożywania. Podczas konkurencji Wyścigi „Papierowych łódek" wprawiały w ruch pojazdy wodne, siłą wydmuchiwanego z płuc powietrza. Maluchy wykonały pracę plastyczną. Dzieci zobaczyły różne sposoby wykorzystania wody oraz dowiedziały się, że czysta woda, z której już skorzystaliśmy to ściek. Jest on odprowadzany rurami kanalizacyjnymi i również podlega procesowi oczyszczania zanim trafi jako czysta woda do rzek.
Święto Wody było wspaniałym, radosnym dniem, który obfitował w atrakcje i wydarzenia. Dzieci z obu grup dowiedziały się, jak ważną rolę w naszym życiu pełni woda. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza przyczyni się do świadomego, oszczędnego gospodarowania wodą. Bo choć sobie tego nie uświadamiamy, to jest ona naszym skarbem.

(ANNA GOMZA/ZO W NOWEJ WSI)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%