Zamknij
REKLAMA

Podczas wycieczek nabierali sił do nauki

09:08, 12.10.2021 | INFO/FOT SP NR 3
Skomentuj
REKLAMA

We wrześniu i na początku października uczniowie Publicznej Szkoły nr 3 w Sokołowie wzięli udział w wycieczkach klasowych. W zależności od klasy – wycieczki miały różny charakter.

Uczniowie klas I-III spędzili dzień w urokliwej miejscowości Grala-Dąbrowizna, gdzie aktywnie wypoczywali i dobrze bawili się przy dźwiękach skocznej muzyki i pod czujnym okiem profesjonalnych animatorów. Największą popularnością cieszyła się dmuchana poducha plażowa do skakania.

Klasy 4 i 6 pod opieką nauczycieli uczestniczyły w jednodniowej szkolnej wycieczce autokarowej. Najpierw uczniowie udaliśmy się do Korczewa, gdzie zwiedzili wnętrza pięknego pałacu z XVIII wieku - i spotkali Panią na Korczewie - właścicielkę pałacu. Następnym punktem wyprawy był Drohiczyn - cudne miasteczko, gdzie na każdym kroku czeka historia mieszająca się z teraźniejszością. Tam uczniowie pływali katamaranem po majestatycznym Bugu. Byli też na Górze Zamkowej oraz odwiedzili Muzeum Kajaków. Ostatnim etapem podróży był Wirow Wirów - malowniczo położony nad Bugiem, który stał się miejscem gier i zabaw integracyjnych na świeżym powietrzu.

Klasa V wzięła zaś udział w wycieczce pt. „Poznajemy naszą okolicę”, podczas której zwiedzali las Rogowski, podziwiali bogactwo przyrody, uczyli się rozpoznawać grzyby i wyznaczać kierunki świata za pomocą przyrody. Uczniowie wzięli tez udział w ognisku z pieczeniem kiełbasek i zimniaków a także zabawach na świeżym powietrzu.

Klasa 7a wybrała się do Lasu Repkowskiego. W organizacji wycieczki pomogli rodzice uczniów, a o największe atrakcje zadbał pan Mariusz Kosiorek. W programie znalazły się gry i zabawy reintegracyjne (m.in, zapomniane już trochę podchody), spotkanie z leśnikiem, mini sprzątanie lasu, mini grzybobranie oraz ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek.

Klasa ósma wybrała się na wycieczkę na paintball. Wszyscy z zaangażowaniem wzięli udział w zabawach integracyjnych. Następnie uczestnicy przeszli szkolenie o zasadach bezpiecznego zachowania podczas rozgrywek paintballa.

Wszyscy uczniowie podczas tak ciekawych wyjazdów nabrali sił do nauki, zintegrowali się w zespołach klasowych oraz spędzili aktywnie czas na świeżym powietrzy zacieśniając więzi miedzy uczniami.

(INFO/FOT SP NR 3)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%