Zamknij
REKLAMA

Wchodzą dowody osobiste z odciskami palców, a w związku z tym...

09:02, 04.11.2021 | BGG
Skomentuj
REKLAMA

W piątek, 5 listopada, sprawy związane z dowodami osobistymi będzie można załatwiać tylko do godziny 12.

We wszystkich urzędach w powiecie sokołowskim (ale i w całej Polsce) 5 listopada 2021 r. wszelkie sprawy związane z dowodami osobistymi (złożenie wniosku o wydanie dokumentu, odbiór, czy zgłoszenie jego utraty) obsługiwane będą do godziny 12.00.

Skrócenie czasu załatwiania wspomnianych spraw wynika spowodowane jest tym, że od 7 listopada wydawane mają być dowody osobiste zawierające odciski palców. Urzędnicy muszą mieć czas na bezpieczne wdrożenie zmian.

Dokumenty z drugą warstwą biometryczną miały być wprowadzone już w sierpniu, ale wtedy się nie udało. Jak tłumaczył sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Janusz Cieszyński, winny był sprzęt do pobierania odcisków palców. Urządzenia, które mają trafić do urzędów gmin i miast nie uzyskał rekomendacji Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i konieczne było nowe postępowanie dotyczące zakupu czytników linii papilarnych.

(BGG)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

BumerangBumerang

0 0

Pan wiceminister .... Janusz Cieszyński zapewni sprzęt, tylko długo trzeba czekać i jest drogi, ale sezon narciarski coraz bliżej. 19:59, 04.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mój następny ..Mój następny ..

2 0

"dowód osobisty" (kolczyk w uchu "żywca") już nie będzie poliński. WYEMIGROWAŁEM. Polin to wujnia faszys..owska. 20:37, 04.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%