Zamknij
REKLAMA

Uczniowie z Grochowa i Sterdyni najlepsi i powalczą dalej

15:36, 25.04.2022 | SIERŻ. ALEKSANDRA BOROWSKA
Skomentuj
REKLAMA

W ubiegłym tygodniu uczniowie z powiatu sokołowskiego przystąpili do powiatowych eliminacji konkursu "Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym". Laureaci zmierzą się z kolejnym etapem konkursu 28 kwietnia - na regionalnych eliminacjach, które odbędą się w Zbuczynie.

W ubiegły piątek w Zespole Szkół w Sabniach odbył się konkurs „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym”, w którym wzięło udział 7 szkół z powiatu sokołowskiego. Zadaniem KPP w Sokołowie Podlaskim było przygotowanie i przeprowadzenie testu wiedzy z zakresu ruchu drogowego. Dzieci były podzielone na dwie grupy wiekowe, dlatego też rozwiązywały różne testy w zależności od wieku. Wśród uczestników konkursu wyłoniono po trzy drużyny każdej grupy wiekowej, które najlepiej poradziły sobie z testem. Najlepszą punktacje z młodszej grupy uzyskał Zespół Oświatowy w Grochowie Szlacheckim, natomiast ze starszej grupy Zespół Szkół w Sterdyni. Wójt Gminy Sabnie Ireneusz Wyszyński wręczył upominki dla uczestników konkursu, których grupy przeszły do kwalifikacji regionalnych.

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sokołowie Podlaskim podinsp. Zbigniew Pilip serdecznie podziękował za przybycie wszystkim uczestnikom oraz pogratulował opiekunom dobrego przygotowania dzieci do trudnego testu. Słowa uznania należy również pokierować w stronę dyrekcji ZS w Sabniach, która podjęła się przeprowadzenia tego konkursu. Serdecznie gratulujemy laureatom, oraz życzymy powodzenia na dalszych etapach tego przedsięwzięcia. 

Należy zwrócić uwagę, jak ważne jest wpajanie od najmłodszych lat zasad bezpieczeństwa oraz bezpiecznego poruszania się po drogach. Jest to proces kreowania odpowiedzialnych i znających przepisy uczestników ruchu drogowego w tym też przyszłych kierowców.

(SIERŻ. ALEKSANDRA BOROWSKA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%