Zamknij

Świętowali 11 listopada z chórem, senatorem i prezydentem

22:58, 13.11.2017 | INFO/FOT. GBP BIELANY
REKLAMA
Skomentuj

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w gminie Bielany rozpoczęły się w niedzielę, 12 listopada, od uroczystej Mszy Świętej i modlitwy za Ojczyznę. 

W nabożeństwie uczestniczyły poczty sztandarowe ze szkół z Bielan-Jarosław i Rozbitego Kamienia oraz licznie zgromadzone poczty sztandarowe jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. 
Zaproszenie do udziału w uroczystości przyjęli: senator RP Waldemar Kraska, prezydent miasta Siedlce Wojciech Kudelski, wójt gminy Bielany Zbigniew Woźniak, radni gminy Bielany, przedstawiciele OSP, młodzież szkolna wraz z nauczycielami oraz mieszkańcy. 
Po zakończeniu nabożeństwa w Regionalnym Ośrodku Kultury w Rozbitym Kamieniu  odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Chóru Miasta Siedlce pod dyrygenturą pani Justyny Kowynia-Rymanowskiej. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Licznie zgromadzona na koncercie publiczność mogła usłyszeć pieśni patriotyczne, które towarzyszyły narodowi polskiemu w dążeniu do niepodległości m. in. „Rotę”, „Przybyli ułani” , „O mój rozmarynie” i wiele innych. W drugiej części widowiska zebrani, dzięki przygotowanym śpiewnikom, wspólnie z chórem śpiewali pieśni. 
Uczestnicząc w uroczystościach niepodległościowych oddajemy cześć poległym bohaterom, za ich męstwo, ofiarność i miłość, w zadumie zastanawiamy się nad przyszłością narodu polskiego.

(INFO/FOT. GBP BIELANY)
REKLAMA

Komentarze (3)

PatriotaPatriota

2 3

Gratuluje tak pięknej uroczystości, nie mniej jednak bardzo żałuję, że Pan senator jak zwykle wypiął się na swój rodzinny Kosów Lacki. U nas w Kosowie również Była piękna inscenizacja pokazująca kawałek naszej historii od zaboru do niepodległości, przygotowana przez SP w Kosowie Lackim... szkoda , że nie mógł Pan senator tego obejrzeć osobiście, ale krótki fragmencik gdzieś w internecie jest. 16:17, 17.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

trtr

6 2

Senator się nie rozerwie, jego okręg to trzy powiaty. Wszyscy robią uroczystości o tej samej porze, 11 listopada senator był akurat w Siedlcach a koncert w Bielanach był w niedzielę 12.11
18:54, 17.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PatriotaPatriota

1 3

Szkoda słów...i tych co miedzy wierszami czytać nie potrafią... na temat pracy w/w wiele można by dyskutować szkoda tylko że w tym wszystkim to o jedno chodzi, o liczbę głosów a nie o to po co zostaje się parlamentarzystą...
13:16, 18.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone