Zamknij

Dzieci przekonały się, że sport może być fajną zabawą

19:38, 27.02.2018 | INFO/FOT. OSIR SOKOŁÓW
REKLAMA
Skomentuj

W środę, 21 lutego odbył się I Etap Sokołowskiej Przedszkoliady w roku 2018, zorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokołowie Podlaskim.

W hali sportowej Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego przy ul. M.C. Skłodowskiej 24 bawiło się 156 dzieci (78 dziewcząt i 78 chłopców) z 13 przedszkoli z powiatu sokołowskiego: Przedszkola Nr 2, Nr 3, Nr 4, Nr 5 w Sokołowie Podlaskim, Przedszkole Sióstr Salezjanek w Sokołowie Podlaski, Przedszkole w Bielanach,Przedszkole w Grochowie, Przedszkole w Jabłonnie Lackiej, Przedszkole w Nowej Wsi, Przedszkole w Rozbitym Kamieniu, Przedszkole w Sabniach, Przedszkole w Skibniewie i "Zerówka" przy SP4 w Sokołowie Podlaskim. 
W przeprowadzeniu imprezy pomagali uczniowie-wolontariusze Zespołu Szkół Nr 1 im. K.K. Baczyńskiego pod kierownictwem pani Mileny Nowaszewskiej. Wszystkie szkoły otrzymały z rąk dyrektora OSiR Sławomira Chadaja i Dyrektor ZS1 Jolanty Cudziło-Abramczuk pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. II etap Przedszkoliady odbędzie się pod koniec kwietnia na pływalni OSiR przy ul. Bulwar 1.
KONKURENCJE:
1.Wyścig przodem: Startujący pokonuje pierwszy odcinek do pachołka, poruszając się przodem, następnie obiega go i wraca również przodem na linię mety gdzie następuje zmiana.
2.Wyścig z toczeniem piłki w parach. Para (dz.+ chł.) na sygnał rozpoczyna toczenie dużej piłki gimnastycznej do pachołka okrążając go, następnie kontynuuje zadanie do miejsca startu przekazując piłkę następnej parze. Zadanie kończymy, gdy ostatnia (szósta) para wróci na metę. (jako pierwsi rozpoczynają 5-latkowie).
3.Zwinnościowy wyścig. Dziecko startuje do koła hula-hop, z którego podnosi woreczek, następnie biegnie do ławeczki, po której przechodzi lub przebiega z woreczkiem w dłoni. Po zejściu z ławki biegnie do pachołka, przy którym ułożona jest szarfa. Tam kładzie na chwilę woreczek na podłodzie i przechodzi przez szarfę dowolnym sposobem. Po wykonaniu zadania zamienia szarfę na woreczek i wraca do miejsca startu, po drodze zostawiając woreczek w drugim kole hula-hop. Następny zawodnik może wystartować tylko, gdy woreczek jest ułożony w drugim kole i poprzednik dobiegł na linię startu.
4.Wyścig z balonami. Dzieci w rzędach dobrane w pary, ręce mają schowane z tyłu. Wcześniej pierwsza para wkłada balon między brzuchy. Zadaniem par jest dotarcie do pachołka, okrążenie go i powrót do drużyny z balonem, tak aby nie wypadł. Następnie balon dostaje kolejna para i wyścig trwa aż wszystkie pary wezmą udział.
5.Skoki z balonami. Pierwsze dziecko w rzędzie rozpoczyna skoki obunóż z balonem włożonym między kolana. Skoki wykonujemy do pachołka ustawionego w odległości 5 metrów od rzędu. Po dotarciu do pachołka, uczestnik wyjmuje balon i szybko wraca z nim w ręku przekazując balon kolejnej osobie.
6.Budowanie i rozwalanie. Zabawa zostanie przeprowadzona na połowie boiska do siatkówki, na której rozstawionych zostanie 12 pachołków w różnych miejscach. Na sygnał sześciu chłopców z jednego przedszkola stara się w czasie 30 sekund biegać i za pomocą dłoni przewracać pachołki (tak by nie wypadły one poza teren zabawy). W tym samym czasie inna drużyna stara się stawiać wywrócone pachołki. Po upływie czasu sędzia liczy ilość stojących pachołków, które dadzą ilość punktów dla Reprezentacji Przedszkola, która stawiała pachołki. Następnie układamy przewrócone pachołki i zamieniamy role ćwiczącym. Gra trwa 2 x 45 sekund.

(INFO/FOT. OSIR SOKOŁÓW)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone