Zamknij

Młodzież z „Szarej” z sukcesami w Lidze Młodych Logistyków

22:34, 06.04.2018 | JOANNA PODGÓRSKA, IZABELA MALINOWSKA
REKLAMA
Skomentuj

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskich z klas logistycznych zostali finalistami konkursu „Liga Młodych Logistyków” organizowanym przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. 

15 marca dwa zespoły, w skład których wchodzili uczniowie z klasy czwartej i trzeciej brali udział w rozwiązywaniu konkursowego testu oraz przedstawiali przygotowane przez siebie konkursowe prezentacje na temat „Innowacyjny produkt mający zastosowanie w transporcie drogowym”. 
W skład Zespołu nr 1 weszli: Ewelina Czyż, Kinga Paczóska, Adrian Remiszewski (opiekun Joanna Podgórska). Zespół nr 2 tworzyli: Mariusz Benedykciuk, Marcin Niemirka, Kamil Rozbicki (opiekun Izabela Malinowska). Uczeń Kamil Rozbicki uzyskał najwyższy wynik z testu. Pytania testowe obejmowały zakres materiału obowiązujący w technikum logistycznym  i spedycyjnym oraz ogólną wiedzę o branży TSL.
Następnie zespoły przedstawiały prezentacje, w których wskazywały innowacyjne rozwiązania w transporcie pasażerskim na obszarze powiatu sokołowskiego oraz innowacyjny sposób przemieszczania ładunków transportem drogowym w mieście. 
Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 znaleźli się w ścisłej czołówce finalistów wyłonionych z 636 uczniów z całej Polski.
Organizatorem konkursu jest Naukowe Koło Logistyki DIALOG, działające przy Katedrze Logistyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Konkurs jest kierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, kształcących się w zawodach technik logistyk lub technik spedytor, a jego główny cel stanowi pogłębianie wartości merytorycznych oraz pobudzanie i rozwijanie zainteresowania młodzieży problematyką logistyki. 
„Liga Młodych Logistyków” to inicjatywa, która urozmaica w sposób edukacyjny codzienny tok dnia oraz nauki szkolnej. Pozwala uczniom na realizowanie swojej pasji oraz pogłębianie wiedzy z zakresu logistyki.

(JOANNA PODGÓRSKA, IZABELA MALINOWSKA)
REKLAMA

Komentarze (1)

lodżistyk praktyklodżistyk praktyk

5 0

Brawo sokołowscy logistycy 16:58, 07.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone