Zamknij

Akcja „Sport to zdrowie” w „Szarej”, czyli warto być aktywnym

21:39, 28.04.2018 | INFO/FOT. ZS Nr 1
REKLAMA
Skomentuj

Pielęgniarki SP ZOZ Sokołów Podlaski pracujące w Zespole Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego, panie Joanna Lechniak, Ewa Sekuła i Agata Jakubik zorganizowały imprezę promującą zdrowy styl życia pod takim właśnie hasłem. 

Celem spotkania była popularyzacja aktywnego stylu życia. Sport wpływa nie tylko na poprawę naszego zdrowia i kondycji, ale też pozytywnie wpływa na nasz nastrój. Ludzie, którzy choć trochę się ruszają, mają więcej energii, lepszy humor, samopoczucie oraz samoocenę. Doskonale wszyscy wiemy, że aktywność fizyczna przedłuża życie. Ale nie zapominajmy  o tym, że ciągle jesteśmy narażeni na niebezpieczeństwa. Teren szkoły jest szczególnym miejscem występowania różnorakich zagrożeń, dlatego już od najmłodszych lat każdy z nas powinien umieć udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej i podejmować działania ratujące życie osób poszkodowanych. W tym celu uczniowie klas medycznych pod kierunkiem nauczyciela Mieczysława Bogaja i ratownika medycznego Roberta Golatowskiego przygotowali pokaz pierwszej pomocy.
We wtorek, 17 kwietnia, hala sportowa ZS Nr 1 stała się miejscem rywalizacji sportowej dzieci z klas I-III z Zespołu Oświatowego w Grochowie oraz uczniów klasy pierwszej technikum logistycznego. Zawody sportowe odbyły się pod kierunkiem pana Jacka Jackowskiego, który w zabawny sposób przeprowadził konkurencje i sprawił, że rywalizacja między dziećmi ze szkoły podstawowej i technikum była wyrównana i przebiegała w przyjaznej atmosferze. Szkolna grupa artystyczna „Sposób na teatr” pod kierownictwem pani Agnieszki Pachołowskiej z dużą dozą zabawy i humoru uświetniła imprezę.
Po zaciętej i wyrównanej walce ogłoszono remis. Wszyscy zawodnicy zostali obdarowani upominkami, które przygotowano dzięki sponsorom, którym serdecznie dziękujemy. A byli to: Topaz, Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim, Centrum Edukacji Eureka Marta  Łach-Woźniak, B.A.M.-Trans-Sped-Bogusław Flażyński, Gmina Sokołów Podlaski.

(INFO/FOT. ZS Nr 1)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone