Zamknij

Trzy utytułowane trenerki poprowadziły Maraton Fitness w Kosowie Lackim

09:15, 09.05.2018 | HANNA PRZESMYCKA/FOT. NATALIA GRELIK
REKLAMA
Skomentuj

W hali sportowej Zespołu Szkół w Kosowie Lackim zorganizowano I Kosowski Maraton Fitness. W wydarzeniu wzięło udział około 60 osób i to nie tylko kobiet - wynik imponujący tym bardziej, że to pierwszy tego typu Maraton w Kosowie.

Organizatorami wydarzenia były szkoły: Zespół Szkół w Kosowie Lackim oraz Szkoła Podstawowa w Kosowie Lackim.Zajęcia prowadziły trzy wyjątkowe instruktorki: Maria Jasko, Iwona Wyszomierska i Katarzyna Rodzik Maliszewska.
Maria Jasko - medalistka Mistrzostw Świata i multimedalistka Mistrzostw Europy w Karate Kyokushin, a na co dzień nauczycielka w Zespole Szkół w Kosowie Lackim, postawiła na fitness siłowy. Skutecznie motywowani uczestnicy maratonu doskonale radzili sobie z zadaniami stawianymi przez trenerkę.
Iwona Wyszomierska - choreograf i trener Zespołu Tanecznego "Tempo" oraz nauczycielka Szkoły Podstawowej w Kosowie Lackim, zaproponowała zumbę. Taneczność i rytmiczność tej części Maratonu stanowiła doskonałe uzupełnienie dla wyzwań siłowych z części pierwszej maratonu.
 Kasia Rodzik Maliszewska - pochodząca z Kosowa Wicemistrzyni Polski, wielokrotna finalistka Olympia Amateur Spain, Miss Universe i trenerka Bikini Fitness zaproponowała zestaw ćwiczeń rzeźbiących sylwetkę, jak widać po sylwetce mistrzyni - bardzo skutecznych. Pani Kasia dodatkowo zaprezentowała swój medal i puchar niedawno zdobyte podczas zawodów na Malcie oraz opowiedziała uczestniczkom maratonu o swojej drodze zawodowej z małego miasteczka, jakim jest Kosów Lacki, na światowe wybiegi Bikini Fitness.
W przerwach pomiędzy treningami organizatorzy zapewnili dodatkowe atrakcje: spotkanie z dietetykiem, degustację pełnowartościowych soków owocowych oraz możliwość przyłączenia się do akcji #Komórkomania prowadzonej przez Zespół Szkół w Kosowie Lackim, a polegającej na zbieraniu materiału genetycznego od osób, które chcą trafić na listy potencjalnych dawców szpiku kostnego i być może w przyszłości uratować życie swoim bliźniakom genetycznym chorym na białaczkę.
Wszyscy uczestnicy Maratonu otrzymali pamiątkowe certyfikaty potwierdzające udział w tym wyjątkowym i historycznym wydarzeniu, a trenerki prowadzące zajęcia otrzymały specjalne podziękowania z rąk pana Jana Słomiaka - Burmistrza Kosowa Lackiego, który sprawował patronat honorowy nad wydarzeniem.
W opinii uczestników i organizatorów I Maraton Fitness zorganizowany w Kosowie był imprezą bardzo udaną i potrzebną. Już są plany dotyczące kolejnych edycji. 

(HANNA PRZESMYCKA/FOT. NATALIA GRELIK)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone